cykliczne porady dla sprzedawców, opinie ekspertów
Magda Kmieć

Cenię honor i kulturę

Firma Kolporter co miesiąc wybiera najlepszych partnerów prowadzących saloniki prasowe. Oceniane są m.in. wysokość sprzedaży i jakość obsługi klientów. Laureatem 9. edycji jest Magda Kmieć, prowadząca salonik prasowy w Krakowie.
 

Magda Kmieć
Magda Kmieć prowadzi salonik prasowy w Krakowie. Z Kolporterem współpracuje do siedmiu lat (Fot. Rafał Jaskot)

Znak zodiaku: Wodnik
 
Z Kolporterem współpracuję od: siedmiu lat. Miał to być nasz interes rodzinny i udało się. Jestem zadowolona, bo bardzo polubiłam tę pracę. Wcześniej byłam kierownikiem regionalnym w firmie kosmetycznej.
 
We współpracy z Kolporterem najbardziej cenię sobie: ludzi, z którymi współpracuję. To fantastyczne osoby. Niektórych znam od dawna, innych poznałam dopiero na ostatnim szkoleniu, ale zrobili na mnie świetne wrażenie.
 
W swojej pracy najbardziej lubię: klientów, którzy do mnie przychodzą. Salonik zlokalizowany jest w pobliżu krakowskiego rynku, dlatego to prawdziwa mieszanka kulturowa. Stałych klientów, jak i turystów u mnie nie brakuje. W dodatku w większości to bardzo kulturalni ludzie.
 
Moim sposobem na zyskanie stałych klientów jest: cierpliwość. Klient, którego obsługuję w danej chwili, to dla mnie „jedyny człowiek na ziemi”. Staram się jak mogę, by był zadowolony. A on wie, że w każdej sytuacji może liczyć na moją pomoc.
 
Trzy rzeczy, które wzięłabym na bezludną wyspę: jestem towarzyską osobą, uwielbiam ludzi, dlatego wzięłabym dobrą książkę, ale też laptopa i telefon komórkowy.
 
U ludzi najbardziej cenię: kulturę osobistą. Zwracam na to ogromną uwagę przy zatrudnianiu pracowników. Uśmiech to dla mnie musi być odruch bezwarunkowy.
 
U ludzi najbardziej denerwuje mnie: jestem raczej tolerancyjna i rozumiem każdego, ale nie znoszę chamstwa i głupoty.
 
Ulubiona gazeta: „Twój Styl”. Od lat czytam ten miesięcznik. Szczególnie lubię felietony, jakie można tam znaleźć. Często polecam swoim klientkom właśnie ten magazyn.
 
Ulubiona książka: „Ojciec Chrzestny”. Jeśli czytelnik wgłębi się w problematykę, dojrzy w niej wiele dobrych wartości. Oczywiście odradzam każdemu agresję i przemoc, ale honor ma w naszym życiu duże znaczenie.
 
Ulubiony film: dużo kobiet wymienia filmy romantyczne, ale ja przy „Dirty Dancing” nie płaczę. W tej kategorii chyba mogę również wskazać „Ojca Chrzestnego”. Może dlatego, że choć to raczej męskie kino, to kobiety odgrywają w nim dużą rolę?
 
Moimi ulubionymi przedmiotami w szkole były: język polski i geografia. Uwielbiam podróżować i poznawać nowe kraje.
 
Ulubiona potrawa: bez wahania pierogi z mięsem domowej roboty. Ale tylko w wykonaniu mojego męża.
 
Moja wymarzona marka samochodu to: nie pamiętam dokładnie nazwy modelu, ale to na pewno była Toyota.
 
Nie lubię: wspomniałabym o chamstwie i głupocie, ale nie chcę się powtarzać. Dlatego proszę napisać, że nie lubię marchewki z groszkiem!
 
Kiedy mam wolny czas, to: wracam do domu i zajmuję się moimi synami. Jeden z nich ma już 11 lat, chodzi do szkoły i nauka poświęca nam dużo czasu. Drugi ma 3 lata i też wymaga dużej opieki. Gdy obaj pójdą spać, zazwyczaj czytam książkę lub oglądam filmy. To cenne chwile, dlatego zazwyczaj usypiam dopiero około 3 w nocy.
 
Chciałabym pojechać do: nie tyle pojechać, bo kilka razy już tam byłam, co bardziej przeprowadzić – do Chorwacji. Uwielbiam ten klimat i ludzi, którzy tam mieszkają. Ten styl życia bardzo mi odpowiada.
 
Do szczęścia potrzeba mi: tylko i wyłącznie zdrowia mojej rodziny.
 
Rozmawiał Tomasz Porębski
 

Dodaj komentarz