Od Redaktora

WRZESIEŃ 2019

Szanowni Państwo,

zapraszam do sięgnięcia po wrześniowe wydanie „Naszego Kolportera”. W powakacyjnym numerze dużo uwagi poświęcamy kolekcjom, które są w ofercie dystrybucyjnej Kolportera.  W przypadku takich serii, jak „SuperZings” czy „MojiPops”, można wręcz mówić o fenomenie wydawniczym i sprzedażowym.  Z każdą nową częścią rośnie zainteresowanie nimi, a co za tym idzie zwiększane są nakłady i wzrasta sprzedaż. Skąd ten sukces? Odpowiedzi na to pytanie szukamy rozmawiając m.in. z wydawcą i sprzedawcami.

A skoro o dobrej sprzedaży mowa, to w naszym firmowym miesięczniku przypominamy, że w handlu właśnie rozpoczyna się sezon na tradycyjne kalendarze na rok 2020. Zdzieraki, kalendarze ścienne, książkowe czy biurkowe niezmiennie są chętnie kupowane, ponieważ wielu klientów nadal woli z nich korzystać niż z elektronicznych terminarzy w smartfonach czy laptopach. Co papier, to papier. I jak zawsze, polecam nasze stałe rubryki: „Wiadomości z drugiej ręki”, „Wydarzenia”, „Przegląd zagraniczny” (nowość), humor Angory, przepis kulinarny, horoskop i krzyżówki.  

                                                                                                                             Grzegorz Kozera, redaktor naczelny

grzegorz.kozera@kolporter.com.pl

Zobacz wrześniowy numer „Naszego Kolportera”.

Archiwalne wydania „Naszego Kolportera”są dostępne tu

SIERPIEŃ 2019

Szanowni Państwo,

ponieważ zależy nam, aby za pośrednictwem „Naszego Kolportera” spotykać się z Czytelnikami co miesiąc, przez cały rok, dlatego po raz pierwszy firmowy miesięcznik ukazuje się również w sierpniu. Wprawdzie ciągle są wakacje, ale wierzę, że mimo to (a może właśnie dlatego 😊) znajdą Państwo chwilę, by sięgnąć do najnowszego numeru.

W sierpniowym wydaniu pozostajemy jeszcze, w sporej mierze, w klimatach wakacyjnych, ale nie do końca. Przecież za niespełna trzy tygodnie rozpocznie się nowy rok szkolny rok, piszemy więc także na temat szkoły i publikacji edukacyjnych, które są w ofercie dystrybucyjnej Kolportera. Polecam też artykuł o tym, że konsumenci stają się coraz starsi, co stawia nowe wyzwania przed całym rynkiem, nie tylko prasowym. A ponieważ jest sierpień, warto przeczytać tekst o gazetach, które były wydawane i kolportowane podczas powstania warszawskiego. Oczywiście, są też stałe rubryki, m.in. „Wiadomości z drugiej ręki”, „Wydarzenia”, humor Angory, horoskop, przepis kulinarny i krzyżówki.

Grzegorz Kozera, redaktor naczelny

grzegorz.kozera@kolporter.com.pl

Zobacz sierpniowy numer „Naszego Kolportera”.

Archiwalne wydania „Naszego Kolportera”są dostępne tu

 

LIPIEC 2019

Szanowni Państwo,

na początek ważna informacja. Dotychczas „Nasz Kolporter” na czas wakacji ukazywał się w podwójnym wydaniu, teraz po raz pierwszy wyjdzie także w sierpniu. Szukajcie więc naszego magazynu za miesiąc!

A co znajdą Państwo w najnowszym, lipcowym numerze? Oprócz „Tematu miesiąca” o sprzedaży prasy w miejscowościach nadmorskich i nad mazurskimi jeziorami, proponujemy Państwu dodatkową porcję krzyżówek, „Wakacyjną strefę dzieci”, wywiad ze znanym z telewizji brytyjskim stylistą Gok Wanem, a w cyklu „Historia prasy” artykuł przypominający o pierwszym lądowaniu ludzi na Księżycu. Piszemy też o wręczeniu Kryształowych Zwierciadeł, 25-leciu Związku Kontroli Dystrybucji Prasy i o sprzedaży tradycyjnych map w małych miejscowościach. Ponadto mamy dla Państwa nasze stałe rubryki: humor Angory, horoskop, przepis kulinarny, porady psychologiczne i prawne, a także „Wiadomości z drugiej ręki” i „Wydarzenia”. Dwie ostatnie to ciągle nowe pozycje, zadebiutowały bowiem w poprzednim numerze.  

                                                                                                                             Grzegorz Kozera, redaktor naczelny

grzegorz.kozera@kolporter.com.pl

Zobacz lipcowy numer „Naszego Kolportera”

Archiwalne wydania „Naszego Kolportera”są dostępne tu

 

CZERWIEC 2019

Szanowni Państwo,

wielu z nas – i chodzi nie tylko o pracowników Kolportera, ale o wszystkich Polaków – myśli już o letnim urlopie. Nieprzypadkowo więc w czerwcowym wydaniu „Naszego Kolportera” głównym tematem są propozycje lektur, po które warto sięgnąć w wakacje, a które znajdują się w ofercie dystrybucyjnej Kolportera. Mowa o książkach i czasopismach dla dorosłych czytelników, magazynach z krzyżówkami i szaradami, a także o wakacyjnych tytułach dla najmłodszych.
Bieżące wydanie „Naszego Kolportera” również może być ciekawą lekturą urlopową. Polecam wywiad z aktorką i scenarzystką Gabrielą Muskałą, artykuł o milenialsach, czyli ludziach urodzonych w latach 80. i 90., którzy zaczynają przeważać wśród klientów saloników prasowych, a w cyklu „Historia prasy” tekst o reporterach, którzy zmieniali tożsamość i kolor skóry, żeby zdobyć materiał do swoich reportaży. Krzyżówki, humor Angory, horoskop i nasza nowa rubryka „Wiadomości z drugiej ręki” to także dobre propozycje do wakacyjnego czytania.

Grzegorz Kozera, redaktor naczelny

grzegorz.kozera@kolporter.com.pl

Zobacz czerwcowy numer „Naszego Kolportera”

Archiwalne wydania „Naszego Kolportera”są dostępne tu

 

MAJ 2019

Szanowni Państwo,

Kolporter od lat jest liderem na polskim rynku dystrybucji prasy, co potwierdzają najnowsze wyniki podane przez Izbę Wydawców Prasy. Udział naszej firmy w rynku wynosi obecnie 55,67 proc., a według wewnętrznych firmowych danych jest jeszcze większy, bo sięga 65 proc. I ta informacja dla nas, pracowników Kolportera, nie jest żadnym zaskoczeniem. Ale czy zastanawiali się Państwo, jak odbywa się dystrybucja wydawanej w Polsce prasy do naszych rodaków mieszkających za granicą? Jeśli nie, to zachęcam do lektury artykułu „Polska prasa idzie w świat” w najnowszym numerze „Naszego Kolportera”. Piszemy, do których krajów trafia najwięcej polskiej prasy, w jaki sposób jest kolportowana, a także o pośrednim udziale Kolportera w zagranicznej dystrybucji.

O innych interesujących publikacjach piszę dla formalności, bo wierzę, że Państwo sięgną po nie. I nie chodzi mi wyłącznie o stałe pozycje (horoskop, krzyżówkę, humor Angory), ale np. o wywiad z aktorem Sławomirem Orzechowskim czy – w cyklu „Historia prasy” – o historię o dziedziczce fortuny prasowego magnata, która przyłączyła się do terrorystów.

Grzegorz Kozera, redaktor naczelny

grzegorz.kozera@kolporter.com.pl

Zobacz majowy numer „Naszego Kolportera”

Archiwalne wydania „Naszego Kolportera”są dostępne tu

 

KWIECIEŃ 2019

Szanowni Państwo,

niezmiennie zachęcam Państwo do sięgnięcia po nasz firmowy miesięcznik „Nasz Kolporter”, tym bardziej że właśnie ukazał się najnowszy, kwietniowy numer. Naprawdę warto! Zbliża się Wielkanoc, więc najnowsze wydanie ma w sporej części charakter świąteczny. Na początek, a właściwie na pobudzenie apetytu, proponujemy artykuł o czasopismach kulinarnych, w których można znaleźć nie tylko przepisy mniej lub bardziej wymyślnych potraw. Z najnowszego numeru dowiedzą się również Państwo, dlaczego jedna z tras dostaw prasy z Opola prowadzi przez Czech oraz na czym polega praca kierownika Biura Obsługi Klienta we Wrocławiu.
Ciekawych tekstów jest rzecz jasna więcej. Np. wywiad z jednym najbardziej rozpoznawalnych na świecie polskich aktorów, czyli z Danielem Olbrychskim, a także – w cyklu „Historia prasy” – artykuł o niezwykłej wydawczyni „The Washington Post” Kay Graham. Do tego ulubione rubryki naszych Czytelników: humor „Angory”, horoskop, krzyżówki.

Grzegorz Kozera, redaktor naczelny

grzegorz.kozera@kolporter.com.pl

Zobacz kwietniowy numer „Naszego Kolportera”

Archiwalne wydania „Naszego Kolportera”są dostępne tu

 

MARZEC 2019

Szanowni Państwo,

ukazał się marcowy numer „Naszego Kolportera” i oczywiście mam nadzieję, że wzbudzi Państwa zainteresowanie. Comiesięczną „polecajkę” zacznę od artykułu otwierającego najnowsze wydanie – piszemy o ewolucji, jaką w ciągu kilkunastu lat przeszedł handel w Polsce, a także – m.in. za sprawą Kolportera – rynek sprzedaży prasy. Dodatkowo, żeby pozostać w tematyce branżowej, chcę zwrócić Państwa uwagę na jeszcze dwie publikacje. Pierwsza to tekst o zwiększeniu dostaw prasy do małych miejscowości, druga dotyczy pozyskania nowych kontrahentów sprzedających prasę. W ciągu niespełna roku współpracę z Kolporterem rozpoczęło ponad 1000 klientów, z których większość związana była wcześniej z Ruchem. Przytaczamy ich opinie nt. współpracy z nowym dystrybutorem, czyli z nami 😊

A ponieważ nie tylko samą pracą człowiek żyje, zapraszam do lektury innych naszych materiałów: np. wywiadu z Mikołajem Cieślakiem z Kabaretu Moralnego Niepokoju i „Ucha Prezesa” czy historii o geniuszu, który został terrorystą . A ze stałej rubryki „Psycholog radzi” dowiedzą się Państwo, jak być pogodnym.

Grzegorz Kozera redaktor naczelny

grzegorz.kozera@kolporter.com.pl

Zobacz marcowy numer „Naszego Kolportera”

Archiwalne wydania „Naszego Kolportera”są dostępne tu

 

LUTY 2019

Drodzy Państwo,

w lutowym wydaniu „Naszego Kolportera” dużo piszemy na temat, który jest ważny tak dla wydawców i sprzedawców prasy, jak i pracowników Kolportera odpowiedzialnych za promocję i dystrybucję. Chodzi mianowicie o akcje promocyjne i konkursy dla sprzedawców, organizowane w punktach handlowych, do których Kolporter dostarcza prasę. Właściwa ekspozycja w punkcie handlowym, z wykorzystaniem nośników reklamowych z oferty Kolportera, jest skutecznym dopełnieniem promocji tytułu prasowego lub kolekcjonerskiego. Przekonują się o tym wydawcy prasowi, którzy chętnie współpracują z Kolporterem przy organizowaniu akcji promocyjnych oraz konkursów.

Trochę nieskromnie dodam, że interesujących artykułów – nie tylko branżowych – w lutowym numerze jest więcej. Jak choćby wywiad z Dorotą Rabczewską-Stępień „Dodą” czy historia tragicznie zakończonej miłości przedwojennej aktorki Stanisławy Umińskiej do Jana Żyznowskiego. Z porad prawnych polecam artykuł o tym, dlaczego powinniśmy odbierać przesyłki polecone (wiem, nikt chyba nie lubi wyjmować ze skrzynki urzędowego awiza).

Grzegorz Kozera, redaktor naczelny

grzegorz.kozera@kolporter.com.pl

Zobacz lutowy numer „Naszego Kolportera”

Archiwalne wydania „Naszego Kolportera”są dostępne tu

 

STYCZEŃ 2019

Drodzy Państwo,

miło mi ponownie spotkać się z Państwem, już w Nowym Roku, przy okazji wydania styczniowego numeru naszego firmowego miesięcznika. Domyślam się, że wielu z Państwa zainteresuje fotorelacja z firmowej Wigilii i pełna lista nagrodzony pracowników, dlatego właśnie ten materiał polecam na początek.   Jednak głównym tematem bieżącego wydania  jest podsumowanie roku 2018. To był gorący rok, szczególnie na rynku prasowym w związku z finansowymi problemami Ruchu i przerzucaniem dodatkowych nadziałów prasy do punktów obsługiwanych przez Kolportera . Nasza firma poradziła sobie w tej nowej i trudnej dla całego rynku sytuacji. Dla „Naszego Kolportera” wypowiadają się dyrektorzy poszczególnych pionów Kolportera, ale też ludzie spoza firmy, wydawcy i handlowcy.

Niezmiennie zachęcam Państwa do współpracy z naszą redakcją. Po pierwsze, poprzez czytanie firmowego miesięcznika (tak, to też jest współpraca), a po drugie – poprzez zgłaszanie nam propozycji tematycznych, uwag i wskazówek.

                                                                                                                             Grzegorz Kozera, redaktor naczelny

grzegorz.kozera@kolporter.com.pl

Zobacz styczniowy numer „Naszego Kolportera”

Archiwalne wydania „Naszego Kolportera”są dostępne tu