cykliczne porady dla sprzedawców, opinie ekspertów

W kwietniowym wydaniu „Naszego Kolportera”

Artykułem otwierającym kwietniowy numer „Naszego Kolportera” jest tekst pt. „Wydawcy kontra Big Tech”. Wydawcy prasowi od lat postulują wprowadzenie przepisów skutecznie chroniących ich prawa, protestują przeciwko swobodnemu wykorzystywaniu ich treści przez wielkie firmy internetowe. Apelują o sprawiedliwość. Walka z cyfrowym piractwem ma kluczowe znaczenie dla całego rynku prasowego. Czy wydawcy mają szansę wygrać z internetowymi gigantami? Odpowiedź znajdziecie w tym artykule.

W kwietniowym numerze polecamy także:

„Media walczą z infodemią” – Dziennikarze na całym świecie zwracają uwagę na towarzyszące obecnemu kryzysowi zjawisko, ich zdaniem nie mniej groźne. To infodemia.

„Oddech w prasie” – Rozmowa z Piotrem Zmelonkiem, dyrektorem wydawniczym Polityka sp. z o.o. S.K.A.

„Media o fake newsach” – Według danych Instytutu Monitorowania Mediów IMM, liczba publikacji w mediach na temat dezinformacji wzrosła aż o 177 proc. rok do roku. Marzec 2020, w którym stwierdzono w Polsce pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem, był miesiącem, w którym odnotowano najwięcej treści nawiązujących do zjawiska fake newsów.

„Czytelnicy a reklama w prasie” – Polskie Badania Czytelnictwa opublikowały nowy raport „Zaangażowanie w reklamę”, który pokazuje odbiór reklam prasowych przez czytelników w okresie od sierpnia 2020 do stycznia 2021.

„TeleKamery 2021 rozdane” – Już po raz 24 czytelnicy „Tele Tygodnia” wskazali najpopularniejsze postacie i programy telewizyjne, które zostały uhonorowane prestiżowymi nagrodami Telekamery 2021.

„Poskromić młodość” – Katarzyna Kwiatkowska zawodowo nie próżnuje, widzowie mogą oglądać ją w kolejnych serialach

Ponadto: aktualności, horoskop, historia prasy, dobre do czytania, porady psychologa, porady prawne oraz krzyżówka.

Miłej lektury!