cykliczne porady dla sprzedawców, opinie ekspertów

W październikowym „Naszym Kolporterze”

„Prasa dobrze radzi” – to tytuł głównego artykułu, otwierającego październikowe wydanie „Naszego Kolportera”. Porady były stałym elementem pierwszych czasopism skierowanych do pań i przez wiele lat były zarezerwowane właśnie dla tego segmentu prasy. Rynek jednak ewoluował. Obecnie porady nadal są bardzo ważną i stałą częścią tzw. tytułów kobiecych, ale pojawiają się również w gazetach i czasopismach ogólnoinformacyjnych.

W październikowym „Naszym Kolporterze” polecamy także:

„Szczypta magii na co dzień” – ponad połowa Polaków czyta horoskopy. Znane ludziom od wielu setek lat przepowiednie są stałym elementem wielu tytułów prasowych.

„Najbardziej wpływowi ludzie świata” – magazyn „Time” po raz kolejny zaprezentował listę 100 najbardziej wpływowych osób 2021 roku. Znalazła się na niej również Polka.

„Niezłomny” – minęło pół roku od zatrzymania i uwięzienia Andrzeja Poczobuta, dziennikarza „Gazety Wyborczej”, a jednocześnie działacza Związku Polaków na Białorusi. Fundacja Grand Press zainicjowała akcję, w ramach której w największych polskich mediach będą pojawiły się materiały o uwięzionym dziennikarzu.

„Zbiera dowody na miejscu zbrodni” – rozmowa z Hanną Śleszyńską dołączyła do obsady serialu „Komisarz Mama”.

„Gazety o niego walczyły” – przed  II wojną światową nic tak nie podnosiło nakładów polskiej prasy, jak drukowane codziennie odcinki popularnych powieści. Najbardziej poczytnym autorem był pisarz i publicysta Tadeusz Dołęga-Mostowicz.

W najnowszym numerze ponadto: nowości z rynku prasowego, prasa na świecie, horoskop, dobre do czytania, porady psychologa, porady prawne oraz krzyżówka.

Przyjemnego czytania!