cykliczne porady dla sprzedawców, opinie ekspertów

„Nasz Kolporter” z wiosną na zdrowie

Dla większości z nas naturalnym, choć nieco uciążliwym stanem, towarzyszącym pierwszym dniom wiosny, jest osłabienie. W nienajlepszej kondycji jest również nasza psychika – zima nie była okresem emocjonalnego odpoczynku, wręcz przeciwnie. Próbując sobie pomóc, szukamy oczywiście porad ekspertów – głównie w mediach. I temu jest poświęcony główny artykuł kwietniowego „Naszego Kolportera”. Jego tytuł: „Wiosna na zdrowie”.

W  najnowszym numerze „Naszego Kolportera” polecamy także:

„Piraci pływają w internecie” – Rozmowa z Jackiem Wojtasiem, LLM, koordynatorem ds. europejskich w Izbie Wydawców Prasy.

„Wielkanocne tradycje i przysmaki” – Wielkanoc – święta pełne tradycji i zwyczajów – to szczególny czas. Spotkania w gronie rodzinnym, wspólne przygotowywanie przysmaków i biesiadowanie – z tym najczęściej kojarzą nam się wielkanocna niedziela i poniedziałek. Te wiosenne święta znajdują swój wyraz w czasopismach poradnikowych, które w tym okresie przygotowują specjalne wydania i dodatki.

„Prasa dla wszystkich” – Polskie Badania Czytelnictwa podsumowały rozpowszechnianie tytułów prasowych w 2022 r. Łącznie rozdystrybuowano 375 185 813 egzemplarzy prasy w tym 20 265 416 e-wydań. Ponad 40 procent rozpowszechnionych egzemplarzy prasy to dzienniki a 59 proc. – magazyny.

„Skromny reporter i podróżnik” – Kazimierz Nowak był polskim podróżnikiem, fotografem, dziennikarzem i reporterem, a jego relacje z przedwojennej samotnej wyprawy do Afryki Ryszard Kapuściński nazwał klasyką reportażu.

W kwietniowym wydaniu do przeczytania ponadto: nowości z rynku prasowego, prasa na świecie, statystyki, horoskop, quiz alfabetyczny, porady psychologa oraz krzyżówka.

Przyjemnej lektury!