cykliczne porady dla sprzedawców, opinie ekspertów

„Nasz Kolporter” o ukojeniu w lekturze

Według Kantar Global Monitor 2024 tegorocznym ogólnospołecznym trendem będzie poszukiwanie produktów i usług, które pozwalają nam się uspokoić, zrelaksować, zadbać o siebie. Potrzebujemy tego jak tlenu. Coraz wyraźniejsza jest również powszechna nostalgia za spokojnymi, dobrymi czasami młodości i dzieciństwa. Czy w przywróceniu dawnych, pozytywnych emocji może pomóc prasa? W jakim stopniu jest w stanie oswoić powszechne lęki? Jak może wesprzeć coraz bardziej zagubione w dzisiejszym świecie społeczeństwa? Odpowiedzi na te pytania redakcja „Naszego Kolportera” stara się znaleźć w artykule „Ukojenie w lekturze”, który jest głównym tematem kwietniowego numeru.

W kwietniowym wydaniu polecamy także artykuły:

„Najsłynniejszy kaczor świata” – Kaczor Donald, jedna z ikonicznych postaci uniwersum Disneya, świętuje w tym roku 90 urodziny. A komiksy z Donaldem, Sknerusem McKwaczem, Hyziem, Dyziem i Zyziem oraz innymi mieszkańcami Kaczogrodu cieszą się od dziesięcioleci ogromną popularnością na wszystkich kontynentach.

„Dokąd zmierza prasa?” – Jakie segmenty prasy pozostają w formie drukowanej, a jakie cyfryzują się i dlaczego? Jakie są oczekiwania i zwyczaje czytelników prasy drukowanej, a jakie cyfrowej? Jaka jest unikalna rola prasy w media planie? Odpowiedzi na te, ale także szereg innych pytań próbowali znaleźć eksperci rynku prasowego, biorący udział w webinarze „Prasa drukowana i cyfrowa 2023/2024”.

„Doskonałości mody” ­– Magazyn „Twój Styl” po raz 25. wręczył nagrody w konkursie Doskonałości Mody. Uroczystość odbyła się 11 marca 2024 roku w UFFICIO PRIMO w Warszawie.

„Wiking z gwiazd” – Thorgal to postać i marka doskonale znana miłośnikom komiksów na świecie, stworzona przez polskiego rysownika Grzegorza Rosińskiego i belgijskiego scenarzystę Jeana Van Hamme.

„Praca z klientem” – Ewelina Sikora to ajent salonu prasowego Media Star w Kole. W branży pracuje już 5 lat, a jako ajent salonu prasowego 2 lata. Z Panią Eweliną rozmawiamy o pracy, obowiązkach i profitach z bycia ajentem.

W kwietniowym numerze również: nowości prasowe, historia prasy, dobre do czytania, statystyki, krzyżówka, psycholog radzi, quiz dla omnibusów oraz horoskop.

Przyjemnej lektury!