W jaki sposób Polacy podchodzą do zakupów związanych z przygotowaniem dzieci do powrotu do szkoły? Badanie wykazało, że prawie połowa konsumentów zaczynała kompletować wyprawkę szkolną właśnie w sierpniu. Najczęściej kupowano oczywiście typowe przybory szkolne, ale także odzież i obuwie, plecaki lub tornistry, elementy wyposażenie pokoju ucznia. To spory wydatek. Czy i dlaczego warto do niego dołożyć czasopisma dla młodych czytelników? Jak mogą pomóc im w nauce? O tym można przeczytać w artykule „Przed pierwszym dzwonkiem”, który jest wiodącym tematem numeru sierpniowego „Naszego Kolportera”.
W sierpniowym wydaniu polecamy także teksty:
„Książka nasza powszednia” – Od co najmniej kilkunastu lat 9 sierpnia swój dzień mają miłośnicy książek. To całkiem pokaźna grupa w każdym społeczeństwie. Również w Polsce nie brakuje ludzi, którzy kochają czytać. Wydawcy i dystrybutorzy starają się zapewnić im jak najlepszy dostęp do szerokiej gamy tytułów, mimo iż rynek książki do łatwych nie należy.
„Portfel pod kontrolą” – Ekonomia i finanse to dla większości społeczeństwa cały czas obszar wiedzy tajemnej. Polacy oceniają swoją wiedzę ekonomiczną na 2,85 w pięciostopniowej skali. Ta raczej mierna ocena budzi niepokój i pokazuje, jak pilnym i aktualnym tematem jest edukacja ekonomiczna, prowadzona możliwie szeroki – zarówno przez państwo, jak i przez media.
„Dziennikarz niezłomny” – Już ponad trzy lata polski dziennikarz Andrzej Poczobut jest więziony przez białoruski reżim. Ten wybitny publicysta i działacz obywatelskiej stał się symbolem dziennikarskiej niezależności i niezłomności.
„Moje szalone życie” – Ewa Kasprzyk w roli narzeczonej, żony, matki i teściowej. Aktorka opowiada o tym, co w życiu jest najważniejsze: pasje, marzenia, wzajemny przepływ energii i miłość.
W sierpniowym numerze również: nowości prasowe, historia prasy, dobre do czytania, statystyki, krzyżówka, psycholog radzi, quiz wakacyjny oraz horoskop.
Miłej lektury!