cykliczne porady dla sprzedawców, opinie ekspertów

Nowy magazyn o filmie


Tajemnice szczęścia według Dustina Hoffmana, co o Scarlett Johansson sądzi Marek Kondrat, opis 40 seriali, które ogląda świat oraz premiery nadchodzącego kwartału – to propozycje „Filmowego. Magazynu do czytania”, który 28 marca br. ukazał się w sprzedaży. Nowy kwartalnik o świecie kina i kultury przygotowała Agora.
„Filmowy” to przewodnik po świecie kina rozumianego jako masowa rozrywka, oceniający także wpływ filmów na wiele dziedzin naszego życia – m.in. politykę, biznes i obyczaje.
Tematem wiodącym premierowego wydania „Filmowego. Magazynu do czytania” są seriale – autorzy  pisma opowiadają m.in. o najpopularniejszych i najciekawszych produkcjach. Czytelnicy przeczytają też wywiady z gwiazdami seriali – Dustinem Hoffmanem, Weroniką Rosati i Nickiem Nolte oraz opowieści m.in. Jacka Dukaja, Ignacego Karpowicza, Łukasza Orbitowskiego i Marka Raczkowskiego o ich ulubionych produkcjach.
W numerze znalazły się również: „Obejrzyj, zanim umrzesz” – opis 10 filmów z lat 70., które polecają Tadeusz Sobolewski i Jacek Szczerba, rozmowa Magdaleny Żakowskiej z Markiem Kondratem o fenomenie Scarlett Johansson, wywiad z Maxem von Sydowem oraz Tomaszem Kotem i artykuł o modzie filmowej autorstwa Małgorzaty Beli.
Nowy magazyn Agory przygotowali redaktorzy i dziennikarze związani z działem kultury „Gazety Wyborczej”. Redaktorem naczelnym tytułu jest Włodzimierz Nowak, a w zespole znaleźli się: Joanna Derkaczew, Paweł Felis, Paweł Goźliński, Wojciech Krzyżaniak, Łukasz Grzymisławski, Wojciech Orliński, Tadeusz Sobolewski, Maja Staniszewska, Jacek Szczerba, Jerzy Wójcik i Magdalena Żakowska. Szatę graficzną tytułu opracowali Maciej Kałkus i Piotr Stańczak.
„Filmowy. Magazyn do czytania” jest dostępny m.in. w salonikach prasowych Kolportera od środy, 28 marca 2012 r. w nakładzie 90 tys. egz., w objętości 100 stron.
Wydanie ukazuje się w dwóch wersjach: podstawowej w cenie 9,99 zł oraz razem z premierowym DVD z filmem Marka Koterskiego „Baby są jakieś inne” w cenie 29,99 zł.
(na podstawie informacji Agory)

Dodaj komentarz