cykliczne porady dla sprzedawców, opinie ekspertów

„Newsweek Historia” o Powstaniu Warszawskim

newsweek historia 7 2014
4 lipca 2014 roku ukaże się specjalne wydanie magazynu „Newsweek Historia” poświęcone w całości Powstaniu Warszawskiemu, którego 70. rocznicę obchodzimy w tym roku. Z tej okazji redakcja przygotowała 63 opowieści na 63 dni powstania.
W specjalnej edycji „Newsweeka Historia Extra” poświęconej Powstaniu Warszawskiemu redakcja magazynu odeszła od typowych dla powstańczych rocznic dyskusji i ocen, a oddała głos ludziom, którzy byli uczestnikami i świadkami tego wydarzenia. 63 osobiste historie, do których dotarli dziennikarze „Newsweeka Historia”, upamiętniają 63 dni bohaterskich walk powstańczych.
Wśród opowieści znalazły się opisy niezwykłych incydentów zbrojnych, kulisy znanych wydarzeń, strategie przetrwania. W ten sposób powstanie zostało przedstawione od środka – z punktu widzenia powstańców, cywilów i dzieci, przez pryzmat anegdot czy wręcz zabawnych wydarzeń.
Na łamach specjalnego wydania opisano losy m.in. popularnego jasnowidza Stefana Ossowieckiego, czarnoskórego powstańca Augusta Browna, sprawę śmierci Wandy Kronenberg, córki najbogatszego polskiego przemysłowca, a także sporo o sprytnych fortelach, pomyłkach, koncertach i zupełnie zapomnianym prezydencie. Ponadto w magazynie znalazły się wypowiedzi Agi Zaryan i Szymona Majewskiego, którzy opowiadają o micie powstania w ich tradycji rodzinnej.
„Newsweek Historia Extra” ukaże się w cenie 14,99 zł.
Źródło: Axel Springer Polska

Dodaj komentarz