cykliczne porady dla sprzedawców, opinie ekspertów

„Potop Redivivus” z „Wyborczą”

potop wyborcza
„Potop Redivivus” to zrekonstruowany cyfrowo film Jerzego Hoffmana z 1974 r. w nowej wersji montażowej. DVD z filmem można kupić z „Gazetą Wyborczą” we wtorek, 14 kwietnia br.
„Potop” to ekranizacja drugiej części Trylogii Henryka Sienkiewicza, laureata Nagrody Nobla; opowieść o losach chorążego orszańskiego Andrzeja Kmicica i jego ukochanej, Oleńki Billewiczówny. Tłem historycznym akcji jest szwedzki najazd na Polskę w latach 1655-1660. Film Jerzego Hoffmana jest jednym z największych sukcesów polskiej kinematografii – m.in. w 1975 r. uzyskał nominację do Oscara.
„Potop Redivivus” – czyli Potop odrodzony – to projekt Filmoteki Narodowej, którego celem było zaprezentowanie współczesnej widowni dzieła Hoffmana na dużym i małym ekranie w doskonałej jakości oraz atrakcyjnej formie. Zrekonstruowana cyfrowo pięciogodzinna wersja posłużyła do stworzenia nowej wersji montażowej filmu. Montażu dokonał Marcin Kot Bastkowski. Wszystkie prace prowadzone były pod nadzorem artystycznym reżysera „Potopu” Jerzego Hoffmana i autora zdjęć Jerzego Wójcika.
„Potop Redivivus” ukazuje się na 2 płytach DVD, które – oprócz filmu – zawierają rozbudowane materiały dodatkowe: filmy dokumentalne „Potop. Wielka filmowa przygoda” i „Jak powstawał Potop Redivivus”, materiał porównawczy przed i po rekonstrukcji, kroniki filmowe z planu zdjęciowego „Potopu”, archiwalny zwiastun filmu i zwiastun „Potopu Redivivus”, a także materiały edukacyjne i prezentacja publikacji „Potop Redivivus”.
Cena „Gazety Wyborczej” i książki z 2 płytami DVD – 29,99 zł.
Źródło: Agora

Dodaj komentarz