cykliczne porady dla sprzedawców, opinie ekspertów

Strony dla dzieci w „Naszym Kolporterze”

Poziom czytelnictwa w Polsce – trzymając się szkolnej skali – można ocenić zaledwie na mierny. Na tym dość przygnębiającym tle zaskakująco dobrze wypadają dzieci – najmłodsi czytają zdecydowanie więcej niż dorośli. Tę prawidłowość obserwują również wydawcy prasy. Dlatego też tytuły skierowane do najmłodszych czytelników rozwijają się, ewoluują. To dziś ważny segment rynku prasowego. Jak buduje swoją pozycję? Jak stara się dopasowywać do oczekiwań dzieci i rodziców? O tym można przeczytać w artykule „Prasa dziećmi silna”, który jest tematem czerwcowego numeru.

A wewnątrz wydania strony przygotowane specjalnie dla dzieci!

W  najnowszym numerze „Naszego Kolportera” polecamy również:

„Zielone łamy” – Polacy są coraz bardziej świadomi znaczenia ekologii, starają się wdrażać proekologiczne zmiany w swoim życiu, zauważają konieczność zdecydowanie większej troski o naturę. W przekazywaniu niezbędnej ekowiedzy i kształtowaniu ekopostaw pomaga aktywnie prasa.

„Święto bohaterów” – Dla dawców krwi ważna jest data 14 czerwca. Wówczas obchodzony jest światowy Dzień Krwiodawcy.

„Przyjaciółka” ma już 75 lat!” – Był rok 1948. Polska powoli zaczynała podnosić się z powojennych gruzów, także tych kulturalnych. To właśnie wtedy narodziła się łódzka „Filmówka”, zespół „Mazowsze” i nasza dzisiejsza bohaterka – „Przyjaciółka”.

„Raport IMM i Radia ZET „O tym się mówi” – Instytut Monitorowania Mediów i Radio Zet prezentują raport „o tym się mówi”. Zestawienie powstało w ramach projektu Nagroda Radia Zet im. Andrzeja Woyciechowskiego. Ranking przedstawia TOP 5 publikacji o najwyższym zasięgu cytowań w mediach.

W czerwcowym wydaniu do przeczytania ponadto: nowości z rynku prasowego, prasa na świecie, statystyki , horoskop prasowe i handlowe, quiz dla omnibusów, historia prasy, porady psychologa oraz krzyżówka.

Udanej lektury!