cykliczne porady dla sprzedawców, opinie ekspertów

Bioterapia na łamach

Wydawnictwo Ambrozja publikuje czasopisma o niekonwencjonalnych metodach leczenia. Od dwudziestu lat podaje przykłady uzyskanych dzięki nim efektów zdrowotnych. To jeden z nielicznych wydawców, który nie boi się konkurencji Internetu.
 

Stanisław Leśny
Stanisław Leśny - redaktor naczelny „Uzdrawiacza”

– W naszych czasopismach i kalendarzach można znaleźć informacje o praktycznie wszystkich niekonwencjonalnych metodach leczenia, m.in. bioterapii, hipnoterapii, ziołolecznictwie, psychotronice, radiestezji – mówi  Stanisław Leśny, redaktor naczelny „Uzdrawiacza”. – Nasi reporterzy szczegółowo opisują przypadki osób, które dzięki nim odzyskały zdrowie.
 
Czytelnicy nieinternetowi
W najbliższych miesiącach „Uzdrawiacz” będzie pisać o alergii, sepsie, boreliozie powstałej z ukąszeń kleszczy, kuracji cytrynami, likwidacji czyraków i gronkowca złocistego, dnie moczanowej, kosmetykach  ziołowych, zapobieganiu stresu, grypie, przeziębieniach i bólu gardła, sposobie na kaca i ochronie przed nikotyną, leczeniu okładami, kuracji magnesami, żylakach , pokonywaniu nieśmiałości, odbudowie odporności organizmu, odtruwaniu organizmu, zapobieganiu osteoporozie, chorobach nowotworowych i dolegliwościach serca.
– Jeszcze nie odczuwamy konkurencji Internetu, choćby z tego względu, że nasi czytelnicy w większości nie mają umiejętności posługiwania się komputerem. Być może za jakiś czas to się zmieni – mówi Stanisław Leśny.
 
Dwadzieścia lat na rynku
„Uzdrawiacz” to miesięcznik o medycynie niekonwencjonalnej. Informuje o metodach naturoterapii , m.in. bioterapii, hipnoterapii, ziołolecznictwa, psychotroniki, radiestezji. W gazecie podawane są adresy znanych uzdrowicieli. Czasopismo jest obecne na rynku prasowym dwudziesty rok. Od stycznia 2011 zgodnie z sugestiami czytelników zmienił format na A – 4. Od numeru styczniowego „Uzdrawiacz” ukazuje się w objętości 32 stron.
„Poradnik Uzdrawiacza” to miesięcznik z poradami zdrowotnymi. Omawia leki naturalne, radzi jak stosować zioła i różne preparaty naturalne. Zamieszcza się w nim dużo listów i odpowiedzi na nie dotyczących naturalnych kuracji. Objętość – 32 strony. Miesięcznik ten ukazuje się od 19 lat i cieszy się dużym zainteresowaniem szczególnie wśród osób po  50 roku życia.
– W 2010 roku prezentowane były w nim naturalne kuracje w najczęstszych chorobach. Dużą uwagę przywiązywaliśmy do coraz bardziej popularnej homeopatii. W naszych  miesięcznikach zamieszczamy artykuły nie tylko dziennikarzy, ale też praktyków natureterapii, m.in. bioterapeutów, zielarzy, radiestetów , homeopatów, oraz lekarzy z profesorami medycyny włącznie – podkreśla Stanisław Leśny.
Ofertę wydawniczą Ambrozji uzupełnia też Biblioteczka Poradnika Uzdrawiacza – czyli obszerne zeszyty o różnych chorobach.  M.in. „Wszystko o odchudzaniu”, „Diety w 30 chorobach”, „Nerwice i depresje”, „Dobry aptekarz radzi”, „Wątroba, pęcherz , nerki”, „Porady zdrowotne dla kobiet i mężczyzn”, „Wszystko o włosach i łysieniu”, itp. Wydawnictwo ukazuje się raz na kwartał. Każda książka liczy od 120 do 128 stron.
Kolejną pozycją publikowaną przez tego wydawcę jest „Kalendarz Poradnika Uzdrawiacza 2011”. Przy kalendarium zamieszczony został comiesięczny horoskop prognozujący życie rodzinne, uczuciowe, stan finansów i zdrowia. Prezentowanych jest też kilkudziesięciu najwybitniejszych polskich uzdrowicieli.
 
Metody samoleczenia
Specjalnie dla czytelników „Naszego Kolportera” prezentujemy kilka wybranych metod samoleczenia omawianych w „Uzdrawiaczu”.
 
Akupresura – jedna z najstarszych i zarazem najbardziej przystępnych metod leczenia niekonwencjonalnego. Jej popularność wzrasta na całym świecie. Dzieje się tak, ponieważ jest to metoda bardzo łatwa i do tego skuteczna. Można ją wykonywać w każdych warunkach, nie są potrzebne żadne urządzenia ani specjalistyczne umiejętności. Każdy z nas może samodzielnie stosować akupresurę, zwłaszcza, że stanowi ona doskonałe uzupełnienie leczenia farmakologicznego. Nie ma też co do niej przeciwwskazań ze względu na wiek. Akupresura okazuje się pomocna przy bardzo wielu dolegliwościach i chorobach. Odgrywa też znaczną rolę w profilaktyce.
 
Bioenergoterapia – należy do najczęściej stosowanych metod medycyny niekonwencjonalnej. Większość naturoterapeutów wykorzystuje ją w procesie przywracania zdrowia swoim pacjentom. Naczelną zasadą bioenergoterapii jest traktowanie człowieka jako jedności ciała, duszy i umysłu. Takie podejście, zwane holistycznym, wywodzi się z medycyny Dalekiego Wschodu, która zdrowiem nazywa pełną harmonię człowieka z otoczeniem i samym sobą. Przyczyny choroby upatruje w zachwianiu tej harmonii. Czas energetyzowania zależy od uznania terapeuty. Jedni robią to szybko, ale silnie, inni powoli, stopniowo dawkując energię. Ilości zabiegów potrzebnych do odzyskania zdrowia jest sprawą bardzo indywidualną. Zależy od stopnia zaawansowania choroby, wieku i ogólnej kondycji pacjenta, a także od tempa zużywania przekazywanej energii przez organizm. Dlatego jednym wystarczy dosłownie parę minut, inni do zdrowia powracają przez kilka miesięcy.
 
Głodówka – metoda kuracji polegająca na leczeniu głodem zyskuje coraz więcej zwolenników. Poszcząc, oczyszczamy organizm z toksycznych związków i pozbywamy się zbędnych kilogramów. A w zamian zyskujemy zdrowie i młody wygląd. I choć głód jest tak dokuczliwy, to jednak ma dobroczynny wpływ na nasz organizm. Jak to możliwe? Duża część powszechnie występujących chorób jest spowodowana nieodpowiednią dietą. Dolegliwości układu pokarmowego, nadciśnienie, miażdżyca to efekt złego odżywiania. Do organizmu dostają się toksyczne związki, które nigdy nie są do końca spalane. Odkładają się więc w tkankach, powodując zakwaszenie organizmu. Mięśnie zaczynają gorzej pracować, wolniej przepływa krew, serce zaczyna być coraz bardziej obciążone. Długotrwałe zakwaszenie organizmu może doprowadzić nawet do nieodwracalnych zmian anatomicznych. Jedynym sposobem na pozbycie się tych wszystkich złogów, które odkładają się w naszym ciele, jest zastosowanie postu.
 
Hipnoza – chociaż była już znana w starożytności, do dziś jest otoczona mgiełką tajemnicy. Może dlatego, że zjawisko to wciąż pozostaje nie do końca zbadane. Mimo tego jest ona stosowana zarówno przez medycynę niekonwencjonalną, jak i przez lekarzy. Była nawet wykorzystywana w kryminalistyce, przy przesłuchiwaniu świadków przestępstw. W medycynie hipnoza okazuje się przydatna do uśmierzania bólu, znieczulania przy zabiegach chirurgicznych, położniczych i stomatologicznych. Szczególnie dobrze sprawdza się w psychoterapii. Pomaga w leczeniu nerwic, otyłości. Przy zastosowaniu hipnozy łatwiej uwolnić się od nałogów.
 
Homeopatia – jako metoda lecznicza, znana jest dopiero od końca XVIII wieku. Jej twórcą jest niemiecki lekarz medycyny Hahnemann. To on wypowiedział słowa, które legły u podstaw dzisiejszej homeopatii – „Podobne leczy się podobnym”. Tutaj rolę leków pełnią substancje, które podane w normalnej dawce, spowodowałyby objawy zbliżone do chorobowych. Są to więc przeważnie substancje toksyczne. Jednak po odpowiednim rozcieńczeniu nie szkodzą, tylko zwalczają schorzenie i dodatkowo zapobiegają jego nawrotowi. Krótko mówiąc, uodparniają organizm na daną chorobę. Sporą zaletą leczenia homeopatycznego jest łatwa przyswajalność leków.
 
Joga – ostatnio wśród amerykańskich gwiazd filmu i telewizji zapanowała moda na jogę. Czytając plotki z życia aktorów możemy dowiedzieć się, że stosują jogę jako środek na ukojenie nerwów oraz sposób na utrzymanie ciała w dobrej formie. Jest ona również wykorzystywana w medytacji. Joga nie jest jednak odkryciem rodem z Hoolywood. Ma głębokie korzenie w tradycyjnej medycynie hinduskiej – ayurvedzie. Systematyczne uprawianie jogi pozwala walczyć ze stresem, który stał się wrogiem numer jeden w dzisiejszych czasach. Do najbardziej typowych chorób wywoływanych stresem należą: nadciśnienie, zawały serca, schorzenia układu pokarmowego, choroby kobiece, nowotwory, a także problemy seksualne mężczyzn. Aby temu przeciwdziałać, trzeba dążyć do wyciszenia i uzdrowienia umysłu. Sprzyja temu uprawianie ćwiczeń jogi. Na jogę składają się: przybieranie odpowiednich pozycji ciała, ćwiczenia oddechowe, medytacja i techniki oczyszczania organizmu.
 
Oprac. MT
 

Dodaj komentarz