cykliczne porady dla sprzedawców, opinie ekspertów
Lipton Ice Tea Green Mango

Egzotyczny smak lata

Marka Lipton Ice Tea, lider segmentu mrożonych herbat zielonych należący do koncernu PepsiCo, poszerzyła swoje portfolio o nowy napój o owocowym smaku. Od początku marca br. na rynku dostępny jest egzotyczny wariant Lipton Ice Tea Green Mango. Nowy produkt jest już w ofercie FMCG Kolportera.
 
NLipton Ice Tea Green Mangoarodziny nowego napoju
Celem wprowadzenia kolejnego wariantu smakowego, bazującego na zielonej herbacie, jest ugruntowanie pozycji Lipton Ice Tea, jako lidera w segmencie herbat zielonych i podkreślenie innowacyjności brandu. To właśnie segment herbat zielonych jest najszybciej rozwijającym się w kategorii herbat mrożonych w Polsce. Wzbogacenie oferty Lipton Ice Tea o nowy wariant wyznacza kierunek rozwoju całej kategorii.
Lipton Ice Tea Green Mango to atrakcyjna nowość na rynku dedykowana konsumentom, którzy od dłuższego czasu poszukiwali nowego, intrygującego i orzeźwiającego smaku herbaty mrożonej. Nowy wariant Lipton Ice Tea stworzony został z myślą o osobach otwartych na nowe wrażenia, pozytywne chwile i radosne doznania. Esencja zawarta w owocu mango została wybrana jako idealne dopełnienie naturalnego orzeźwienia płynącego z zielonej herbaty. Wybór ten potwierdzają badania konsumenckie – aż 72 proc. konsumentów uznało smak herbaty Lipton Ice Tea Green Mango za wspaniały.*
Komunikacyjna eksplozja mango
Dzięki intensywnej kampanii reklamowej od kwietnia br. Lipton Ice Tea Green Mango kusił zewsząd swym wyjątkowym smakiem. Przez kilka tygodni kluczowe stacje telewizyjne emitowały nasycone pozytywną energią, taneczne spoty, których przewodnim motywem było hasło „Zmysły tańczą”. W centralnych punktach największych miast zawisły promujące nowość, charakterystyczne dla marki Lipton Ice Tea żółte, tryskające energią wielkoformatowe siatki winylowe. Zintegrowana komunikacja Lipton Ice Tea Green Mango objęła również kampanie: prasową, internetową i kinową.
Lipton Ice Tea – Owocowe smaki lata
Wakacje to radość, pozytywne emocje i słońce, a słońce to pragnienie… Najlepiej ugasić je szybko jednym z wielu wariantów mrożonej herbaty Lipton Ice Tea i rozkoszować się letnią beztroską. Latem owocowe smaki mrożonej herbaty przyniosą nie tylko natychmiastowe orzeźwienie, ale i pobudzą do radosnej zabawy. Już z pierwszym łykiem poczuć można przypływ pozytywnej energii, jaką gwarantują owocowe smaki herbaty mrożonej Lipton Ice Tea.
Obecnie herbaty mrożone Lipton Ice Tea dostępne są w sześciu wariantach smakowych: Lemon, Peach, Raspberry, Green Tea, Green Tea Mango i Red.
Dwie wersje mrożonej herbaty czarnej wzbogacone są nutą orzeźwiających owoców.
W przypadku Lipton Ice Tea Lemon jest to cytryna, natomiast w Lipton Ice Tea Peach brzoskwinia. Zielona herbata mrożona występuje w ofercie marki również w dwóch wariantach. Jej klasyczną wersję odnajdziemy w Lipton Ice Tea Green.
Zupełnie inne właściwości cechują mrożoną herbatę czerwoną Lipton Ice Tea Red. Ta odmiana pomaga w naturalny sposób pobudzić organizm do działania. W mrożonej wersji marka Lipton Ice Tea zamknęła ją w butelce wzbogacając wyciągiem z guarany – rośliny uważanej za źródło witalności i energii.
W ofercie marki występuje również herbata Lipton Icea Tea Raspberry, która zaskakuje połączeniem czarnej herbaty z aromatem soczystych, dojrzałych malin. Ten wariant z pewnością przypadnie do gustu wszystkim osobom lubiącym nieco słodsze, owocowe smaki.
Lipton to marka o ponad 100-letniej tradycji, która wśród polskich klientów znana jest głównie z doskonałej jakości herbaty. Lipton Ice Tea była pierwszą herbatą mrożoną dostępną na rynku polskim. To marka wyróżniająca się innowacyjnością, oferująca najszersze na polskim rynku portfolio herbat mrożonych, które stale są wzbogacane nowymi smakami.
(red)
* Badanie konsumenckie dla Lipton Ice Tea: IPSOS, listopad 2010 r.

Dodaj komentarz