cykliczne porady dla sprzedawców, opinie ekspertów
wobbler TECZKOMAT

Teczkomat do zamawiania gazet

Teczkomat – to nowa usługa, którą Kolporter wprowadził w grudniu br. z myślą o klientach saloników prasowych Kolportera i salonów Top-Press. Dzięki Teczkomatowi można zamawiać w salonikach, nawet z trzymiesięcznym wyprzedzeniem, ukazujące się w Polsce tytuły prasowe – krajowe i zagraniczne.
 

wobbler TECZKOMAT

Klient saloniku prasowego może zamówić dowolny dziennik, tygodnik czy miesięcznik znajdujący się w ofercie dystrybucyjnej Kolportera. Wystarczy, że poda tytuł wybranego czasopisma oraz okres, w którym chce otrzymywać zamówiony tytuł – maksymalnie do trzech miesięcy. Zamiast daty końcowej, może podać liczbę – np. 10 najbliższych numerów któregoś z tygodników. – Opłata za zamówienie pobierana jest z góry, ale jeśli w czasie trwania zamówienia wzrośnie cena wybranego czasopisma, klient nic nie dopłaci, to ryzyko Kolporter bierze na siebie – podkreśla Justyna Pietras, specjalista ds. produktu w Departamencie Sieci Własnej Kolportera.
Osobie, która zdecyduje się skorzystać z usługi Teczkomat, zostanie założone w saloniku specjalne konto. Jedynymi danymi osobistymi wymaganymi do utworzenia konta jest numer telefonu klienta. Sprzedawca saloniku, dzięki skorelowaniu systemu sprzedażowego z systemem nadzielania prasy, może od razu zamówić w Departamencie Dystrybucji Prasy Kolportera proponowane przez klienta dzienniki czy periodyki. Po złożeniu zamówienia klient otrzymuje potwierdzenie z kodem kreskowym. Właśnie kod, podczas kolejnej wizyty w saloniku, jest podstawą do wydania klientowi zamówionych egzemplarzy czasopisma.
Co istotne dla klientów, nawet gdy nie zdążą odebrać czasopism w wyznaczonym terminie, zarezerwowane tytuły jeszcze przez miesiąc pozostaną w saloniku prasowym. – Nie ma więc obawy, że jeśli klient np. wyjedzie na urlop, nie otrzyma zamówionych czasopism. Odbierze je po powrocie – mówi Justyna Pietras.
Usługa Teczkomat została wprowadzona we wszystkich salonikach prasowych i salonach Top-Press należących do sieci Kolportera. W sumie to ponad 870 punktów sprzedaży.
GK

Dodaj komentarz

3 komentarze “Teczkomat do zamawiania gazet”