cykliczne porady dla sprzedawców, opinie ekspertów

Marek Kęskrawiec szefem „Dziennika Polskiego”

15 lutego 2012 roku Marek Kęskrawiec obejmie stanowisko redaktora naczelnego „Dziennika Polskiego” (Polskapresse). Maciej Kwaśniewski, od listopada 2011 roku pełniący obowiązki redaktora naczelnego „DP”, zostanie zastępcą redaktora naczelnego.
 
Marek Kęskrawiec ma bogate doświadczenie dziennikarskie zarówno w mediach ogólnopolskich, jak i regionalnych. Swoją pracę dziennikarską rozpoczynał w 1989 r. w toruńskim tygodniku „Wolne Słowo”. Później pracował w „Nowościach”, „Gazecie Krakowskiej” i „Super Expressie”, a jako dziennikarz śledczy w tygodniku „Newsweek Polska”. W latach 2004-2006 związany z TVN na stanowiskach wiceszefa działu reportażu w krakowskiej redakcji oraz współproducenta programów „Superwizjer” i „Uwaga”.
Od 2010 roku wykłada na Wydziale Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest współautorem książki „Afganistan. Po co nam ta wojna” i autorem „Czwarty pożar Teheranu”, a także laureatem wielu nagród i wyróżnień: dwukrotnie nagrodzony Grand Pressem (2002 i 2003), trzykrotnie nominowany do nagrody Grand Press (2004, 2006, 2007), zdobywcą nagrody w konkursie „Tylko ryba nie bierze” Fundacji Batorego, a także Nagrody im. Beaty Pawlak za książkę „Czwarty pożar Teheranu”.
(na podstawie informacji Polskapresse)

Dodaj komentarz