cykliczne porady dla sprzedawców, opinie ekspertów

Książki Torańskiej z „Newsweekiem”


W najbliższy poniedziałek 25 czerwca br. z tygodnikiem „Newsweek Polska” ukaże się pierwszy tom z cyklu „Rozmowy Torańskiej”. Seria dziewięciu książek zawierać będzie wywiady dziennikarki i pisarki, Teresy Torańskiej, ze znanymi Polakami, którzy wpłynęli lub nadal wpływają na losy kraju.
Cykl „Rozmowy Torańskiej” podzielony zostanie na części: „My” (dwa tomy), „Byli” (dwa tomy), „Oni” (trzy tomy) i „Są” (dwa tomy). W pierwszej książce, która trafi na rynek 25 czerwca, znajdą się rozmowy z Jarosławem Kaczyńskim, Leszkiem Balcerowiczem i Wiktorem Kulerskim. W kolejnych tomach ukażą się wywiady m.in. z Tadeuszem Mazowieckim, Wojciechem Jaruzelskim, Jerzym Urbanem, Ewą Łętowską i Janem Nowakiem-Jeziorańskim.
Pierwsza część z cyklu „Rozmowy Torańskiej” dołączona zostanie w najbliższy poniedziałek do części nakładu „Newsweeka”. Magazyn z książką dostępny będzie w cenie 19,90 zł. Kolejne części serii będą się ukazywać z Newsweekiem co tydzień do 20 sierpnia.
Teresa Torańska, która od marca współpracuje z „Newsweekiem”, jest jedną najbardziej znanych polskich dziennikarek i pisarek. W latach 70. współpracowała z tygodnikiem „Kultura”, później z paryską „Kulturą”, a ostatnio z „Gazetą Wyborczą”. Jej twórczość była wielokrotnie nagradzana. Za książkę „Oni” Teresa Torańska otrzymała w 1985 r. nagrodę Solidarności, a w 2000 r. Nagrodę Polskiego PEN Clubu. Jest pierwszą laureatką Nagrody im. Barbary Łopieńskiej za najlepszy wywiad prasowy. W 2001 r. Teresa Torańska została odznaczona Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w pracy.
(na podstawie informacji Ringier Axel Springer Polska)

Dodaj komentarz