cykliczne porady dla sprzedawców, opinie ekspertów

„Newsweek Historia” miesięcznikiem

newsweek historia 2 2013
Ukazał się kolejny numer magazynu „Newsweek Historia”, a w nim teksty takich autorów, jak Simon Sebag Montefiore, Tomasz Łubieński i Bogusław Wołoszański. Obecne wydanie historycznego magazynu „Newsweeka” jest pierwszym, które ukazuje się jako miesięcznik.
Okładkowy temat nowego numeru – „Prawdziwe życie Józefa S.” – to wnikliwa analiza postaci Józefa Stalina. Simon Sebag Montefiore – znany brytyjski historyk, jeden z najwybitniejszych współczesnych pisarzy historycznych i autor wydanej w Polsce książki „Stalin. Dwór czerwonego cara” – wyjaśnia, czy radziecki dyktator był politycznym geniuszem, czy jedynie gorliwym biurokratą. Temat kontynuuje Bogusław Wołoszański, który w nowym numerze „Newsweek Historia” pisze, jak Stalin realizował marzenie o panowaniu nad Europą.
Wśród autorów najnowszego wydania magazynu jest także Tomasz Łubieński, prozaik, dramaturg, eseista, redaktor naczelny miesięcznika „Nowe Książki”, pasjonat historii polskich powstań narodowych. W tekście „Piękna katastrofa” Tomasz Łubieński ocenia Powstanie Styczniowe, którego 150. rocznicę obchodzimy w tym roku. W nowym numerze magazynu znajdzie się także obszerny artykuł o rzeziach Polaków na Wołyniu oraz wyjaśnienie naukowej zagadki, dlaczego Wikingowie opuścili zajmowaną wcześniej Grenlandię.
Magazyn „Newsweek Historia” ukazuje się od lipca 2011 roku. Najnowszy numer – pierwszy w cyklu comiesięcznym – liczy 100 stron i kosztuje 8,90 zł.
Źródło: Ringier Axel Springer Polska

Dodaj komentarz