cykliczne porady dla sprzedawców, opinie ekspertów

Dobry Wybór na święta

Zupa ze święconki w Małopolsce, barszcz czerwony na Mazowszu, żurek w Wielkopolsce i na Śląsku – mimo odmiennych tradycji i zwyczajów obchodzonych w różnych regionach Polski przygotowania do świąt Wielkiej Nocy mają wspólny mianownik w każdym z domów – zakupy na świąteczny stół.
 

W sklepach Dobry Wybór można kupić produkty niezbędne do przygotowania potraw świątecznych
W sklepach Dobry Wybór można kupić produkty niezbędne do przygotowania potraw świątecznych

Pomimo poszerzenia oferty i wprowadzenia promocyjnych cen na długo przed świętami, coraz więcej Polaków wybiera się na zakupy do zaufanego sklepu w pobliżu domu. W hiper- i supermarketach jest za tłoczno, a poszukiwanie produktów na półkach w wielkiej hali i stanie w długich kolejkach do kas sprawiają, że nie mamy ochoty na zakupy. Niechęć do dużych skupisk ludzi i wielkich sklepów sprawia, że chętniej wybieramy mały, zaufany „sklepik za rogiem”, w którym nie dość, że dostaniemy wszystkie produkty to przy okazji zamienimy parę zdań ze znajomym sprzedawcą.
Do takich miejsc należą sklepy spożywcze ogólnopolskiej sieci Kolportera – Dobry Wybór. Sieć istnieje na rynku od kilku lat i stale się rozwija. Początkowo funkcjonowała tylko w trzech miastach: Warszawie, Kielcach i Radomiu. Obecnie swym zasięgiem obejmuje wszystkie województwa.
– Nazwa sieci nie jest przypadkowa. W naszych sklepach każdy znajdzie to, czego szuka – mówi Michał Żuchowski, Dyrektor Pionu Dobry Wybór w Departamencie Sieci Własnej Kolportera. – Także na świąteczny stół. Nasza oferta obejmuje ponad siedemnaście tysięcy różnych produktów, z czego ponad pięć tysięcy to artykuły spożywcze, które mogą być wykorzystane do przygotowania wielkanocnej strawy.
Wiadomo, że w świątecznym menu na pierwszym miejscu znajdują się jajka, a także chleb, chrzan, wędlina, barszcz i wielkanocne łakocie: zające i jajka z czekolady czy cukrowe baranki do koszyczka. – Wszystkie te produkty znajdują się w moim sklepie. Przed świętami nie może ich zabraknąć, dlatego na bieżąco je uzupełniamy – mówi Magdalena Możdżonek, partnerka sieci Dobry Wybór, która prowadzi sklep na warszawskiej Pradze. Poza wymienionymi artykułami, które jednoznacznie kojarzą się z Wielkanocą, w sklepach nie zabraknie także produktów, które wykorzystywane są do przygotowania domowych potraw, takich jak: ćwikła, majonez, warzywa i owoce w puszkach, marynaty, sosy w płynie, musztarda, przetwory warzywne, miody, śmietana, sosy sałatkowe, przyprawy, oliwki, oleje, cukier, sól, masło, a także świeże owoce i warzywa.
Wielkanoc nie kojarzy się wyłącznie z kolorowymi jajkami, aromatycznymi mięsami, ale i drożdżową babką, sernikami i mazurkami. Ciasta są istotnym elementem świątecznego stołu. W tej grupie asortymentowej w sklepach Dobry Wybór znajdują się różnego rodzaju ciastka i ciasta, a także dodatki, olejki i przyprawy do ciast, ciasta w proszku, galaretki, bakalie, desery w proszku, słodkie sosy i dżemy.
W świąteczne dni nie można zapomnieć o dzieciach, które czekają na wielkanocnego zajączka. W ofercie dla nich można znaleźć wiele łakoci w pięknych, świątecznych opakowaniach. – Wielu producentów, specjalnie na święta, zmienia szatę graficzną opakowań swoich produktów. Oprócz tradycyjnych czekoladowych jajek i zajączków na sklepowych półkach znajdują się praliny, czekolady, bombonierki ze świątecznymi akcentami na opakowaniu – mówi Edyta Kmiecik, specjalista ds. produktu Działu Handlowego Kolportera.
Dział Handlowy Kolportera dba o to, aby w ofercie znalazły się wszystkie produkty niezbędne w domu. Nie zapomina jednak o produktach niszowych, występujących tylko w danym rejonie kraju. – Zwracamy szczególną uwagę na potrzeby naszych klientów, dlatego współpracujemy z wieloma dostawcami lokalnymi. Dzięki temu, oprócz tradycyjnej oferty, ogólnej dla całej sieci, sklepy wyposażone są w produkty cieszące się popularnością w danym regionie – mówi Michał Żuchowski.
Przed świętami sieć Dobry Wybór wprowadzi wiele promocji. Ukaże się też specjalna gazetka, z której każdy klient dowie się, co może kupić taniej.
Kinga Beck-Tracz

Dodaj komentarz