cykliczne porady dla sprzedawców, opinie ekspertów

Ruszyła akcja „StopDyrektywie.pl”

logo STOP DYREKTYWIE  2013
Związek Przedsiębiorców i Pracodawców koordynuje akcję „StopDyrektywie.pl”. Jej celem jest, zgodnie ze stanowiskiem Rządu RP, zablokowanie niekorzystnych dla Polski oraz polskich przedsiębiorców i pracowników zapisów zakazujących produkcji i sprzedaży papierosów mentolowych i typu slim.
ZPP uruchomiło stronę www.stopdyrektywie.pl, na której zbierane są podpisy pod apelem do polskich eurodeputowanych, o zablokowanie dyrektywy.
W Brukseli trwają prace nad Dyrektywą tytoniową. Zaproponowana przez Komisję Europejską nowelizacja zakłada wprowadzenie zakazu produkcji i sprzedaży papierosów aromatycznych oraz papierosów typu slim (o średnicy poniżej 7,5 mm). Regulacje proponowane w Dyrektywie przyczynią się do jeszcze większego wzrostu szarej strefy, już dziś stanowiącej ogromny problem, co doprowadzi do wzrostu bezrobocia w Polsce.
– Wszelkie analizy gospodarcze pokazują, że skutki dyrektywy okażą się najboleśniejsze dla Polski, pierwszego w Unii przetwórcy tytoniu, największego producenta gotowych wyrobów tytoniowych i drugiego kraju pod względem uprawy tytoniu – mówi Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.  Wymowne są tu liczby. W fabrykach produkujących papierosy pracuje w Polsce 6 tys. pracowników, przy uprawie tytoniu w 14,5 tys. gospodarstw rolnych, zatrudnionych jest 60 tys. osób. Natomiast 500 tys. osób ma pracę w handlu hurtowym i detalicznym w ponad 120 tys. punktach sprzedaży. Tak więc na szczeblu unijnym toczy się obecnie gra o tysiące miejsc pracy w Polsce.
– Ostatnie decyzje ministrów UE z 21 czerwca dotyczące zakazu papierosów mentolowych  są szczególnie krzywdzące dla Polski – mówi Kaźmierczak. Kibicujemy więc naszym Ministrom w wysiłkach mających na celu wynegocjowanie rozwiązania, które uchroni miejsca pracy w Polsce. Na to nie jest jeszcze za późno – dodaje Kaźmierczak.
Źródło Związek Przedsiębiorców i Pracodawców

Dodaj komentarz

Komentarz do “Ruszyła akcja „StopDyrektywie.pl””