cykliczne porady dla sprzedawców, opinie ekspertów

Przyjadą z całej Polski

W kalendarz ważnych zawodów tenisowych rozgrywanych w Polsce od roku 1997 wpisany jest Ogólnopolski Turniej Tenisowy Amatorów o Puchar Prezesa Kolportera. Tegoroczne zawody odbędą się w dniach 30 sierpnia – 1 września.

Turniej będzie się odbywał w jedenastu kategoriach wiekowych (Fot. Tomasz Porębski)
Turniej będzie się odbywał w jedenastu kategoriach wiekowych (Fot. Tomasz Porębski)

Turniej Tenisowy o Puchar Prezesa Kolportera cieszy się od lat dużym uznaniem wśród miłośników tego sportu zarówno w regionie świętokrzyskim, jak i na krajowej arenie tenisowej. Impreza ma służyć przede wszystkim dobrej zabawie, daje też możliwość sprawdzenia się w rywalizacji z innymi graczami. Turniej popularyzuje rekreacyjną formę uprawiania tej dziedziny sportu oraz zasady sportowej rywalizacji. Ostatnie sukcesy Polaków: Agnieszki i Urszuli Radwańskich, Jerzego Janowicza i Łukasza Kubota sprawiły, że tenis staje się coraz bardziej popularny w naszym kraju, a to przekłada się również na zainteresowanie Turniejem Kolportera.
Z roku na rok wzrasta liczba uczestników, którzy przyjeżdżają do Kielc z całej Polski. W roku ubiegłym wystąpiło blisko 150 zawodników. W tym roku amatorzy tenisa będą mieli okazję przez trzy kolejne dni, od piątku 30 sierpnia do niedzieli 1 września, rywalizować i obserwować w Kielcach poczynania zawodników – amatorów tenisa. Rozgrywki będą prowadzone przez cały dzień od godz. 9.00 do zmroku.
Miejscem tegorocznego turnieju, podobnie jak w roku ubiegłym, będą korty Klubu Sportowego Tęcza w Kielcach przy ul. Zagnańskiej 110. Zawodnicy grać będą na 8 odkrytych kortach z naturalną nawierzchnią ceglastą. Rozgrywki będą nadzorowane, koordynowane i rozstrzygane przez Sędziego Naczelnego Marka Gładysia, który z Turniejem Tenisowym Kolportera związany jest od pierwszej edycji w 1997 roku.
Zainteresowani mogą zgłaszać swój udział w turnieju aż w 11 kategoriach wiekowych. Dzieci i młodzież rywalizować będą w grach singlowych w kategoriach do 14 lat oraz 15-18 lat (osobno chłopcy i dziewczynki). Panie będą konkurować w kategorii Open (uczestniczki bez licencji) oraz w grach mieszanych, a mężczyźni zapisywać się mogą do kategorii Open (byli zawodnicy) lub grup wiekowych: 19-35, 36-50, 50+ oraz sprawdzić swoje umiejętności w grach deblowych lub mieszanych.
W każdym roku w turnieju bierze udział coraz większa grupa najmłodszych amatorów tenisa, którzy wprawdzie rozpoczynają dopiero swoją przygodę z tym sportem, ale reprezentują już wysoki poziom umiejętności. Grają ambitnie i z wielkim zaangażowaniem. Mają okazję do skosztowania zarówno smaku zwycięstwa, jak i porażki. Warto tu przypomnieć, że najmłodszy zawodnik kieleckiego turnieju miał zaledwie 5 lat. I tu ważna informacja, wszystkie dzieci do lat 14 biorą udział w turnieju bezpłatnie. Pozostali uczestnicy zostaną wpisani na listę zawodników po wpłacie wpisowego za start w wybranej kategorii.
Na zwycięzców czekają puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe o wartości ponad 10 000 zł. Patronat medialny nad Turniejem objęły m.in. TVP Kielce, „Echo Dnia”, „Gazeta Wyborcza”, Radio FaMa, sportowy portal internetowy CKsport.
BM
Więcej informacji dotyczących Turnieju można znaleźć na stronie: www.tenis.kolporter.com.pl

Dodaj komentarz