cykliczne porady dla sprzedawców, opinie ekspertów

Kwietniowy „Top Gear“ z płytą „Symfonia mocy“

top gear 4 2014
12 marca br. wraz z najnowszym numerem magazynu „Top Gear” (Ringier Axel Springer Polska) po raz pierwszy na polskim rynku ukaże się płyta z nagraniami brzmienia silników kultowych aut. „Symfonia mocy” to unikatowe wydawnictwo przygotowane przez polską redakcję miesięcznika.
Na płycie „Symfonia mocy” nagrano dźwięki silników siedemnastu samochodów z różnych epok. Głównym kryterium wyboru aut do nagrania było charakterystyczne brzmienie, które w opinii znawców motoryzacji wyróżnia je na tle innych samochodów.
Nagrania zostały wykonane przez dziennikarzy polskiej edycji miesięcznika „Top Gear”, którzy do ich przygotowania wykorzystali specjalny rejestrator dźwięków. W efekcie pracy redakcji na jednym krążku zgromadzono dźwięki silników wielu cenionych przez koneserów motoryzacji aut, np. wyścigowej Alfy Romeo GTA 1300, Mercedesa 300 SL Gullwing, czy najnowszego Porsche 918 Spyder. Dodatkowo na płycie został umieszczony katalog z nagraniami w formacie mp3, które można wykorzystać jako dźwięki dla urządzeń mobilnych.
– Zastanawialiśmy się, co obok naszych zdjęć i tekstów pozwoli naszym czytelnikom lepiej poznać najmocniejsze, najbardziej ekskluzywne i najdroższe samochody świata, które opisujemy w każdym numerze „TopGear” – mówi Szymon Sołtysik, redaktor naczelny miesięcznika. – Najlepszy wydał nam się pomysł z nagraniem dźwięków, zwłaszcza, że nikt w Polsce jeszcze nie zrealizował podobnego projektu – dodaje.
Oprócz brzmienia silników czytelnicy znajdą na „Symfonii mocy” galerie zdjęć każdego z prezentowanych modeli w formie interaktywnego PDF.
Płyta „Symfonia mocy” zostanie dołączona do całego nakładu kwietniowego numeru miesięcznika „Top Gear“, a cena egzemplarza z płytą to 9,90 zł.
Źródło: Ringier Axel Springer Polska

Dodaj komentarz