cykliczne porady dla sprzedawców, opinie ekspertów

Nowości na TOP 12

„House of Cards”, „Nie taka dziewczyna” i „To nie książka” – to trzy nowe pozycje, które znalazły się na liście TOP 12 – najpopularniejszych książek sprzedawanych w marcu br. w wybranych salonikach prasowych Kolportera i salonach Top-Press.

NK_TOP12
Fot. Rafał Sabat

Półki z bestsellerami znajdują się w wybranych salonikach prasowych i salonach Top-Press Kolportera na terenie całej Polski. Dobór pozycji na listę TOP 12 odbywa się co miesiąc na podstawie danych sprzedażowych firmy Azymut – jednego z największych dystrybutorów książek w Polsce, z którym współpracuje Kolporter.
Nowościami w marcu są:
„Nie taka dziewczyna” Lena Dunham (wyd. Czarne)
Prześmieszny, oryginalny i odkrywczy zbiór osobistych esejów jednej z najpopularniejszych obecnie nowojorskich artystek, Leny Dunham, która podbiła serca publiczności jako gwiazda serialu HBO „Dziewczyny”. W „Nie taka dziewczyna” opowiada o doświadczeniach wchodzenia w dorosłość.
„House of Cards”, Michael Dobbs (Znak)
Opowieść-fenomen, która zachwyciła miliony widzów i czytelników na całym świecie. Michael Dobbs wie o czym pisze. Sam wiele lat był politykiem, który z bliska obserwował, jak działają mechanizmy władzy. Swoje doświadczenia przekuł w fascynującą opowieść o korupcji, manipulacji i ambicji, która każe człowiekowi iść po trupach do celu.
„To nie książka”, Keri Smith (K.E.Liber)
Kolejne dzieło Keri Smith, autorki bestsellera „Zniszcz ten dziennik”. Artystka przesuwa granice naszej strefy komfortu jeszcze dalej. To nie jest książka, gdyż powstaje z udziałem czytelnika. Wyłącznie od niego zależy, co się w niej znajdzie i jak będzie wyglądał produkt końcowy.

W marcu listę bestsellerów Top 12, oprócz trzech powyższych tytułów, uzupełnią następujące książki:
„Masa o pieniądzach polskiej mafii”, Artur Górski, Jarosław Sokołowski, ps. Masa (Prószyński)
Jak rodziła się i wyglądała fortuna polskiej mafii? Tony kokainy od kolumbijskich karteli płynące do Polski statkami handlowymi. Arcydzieła światowej sztuki w gangsterskich rezydencjach. Szalone moskiewskie bankiety z bossami rosyjskiej mafii pośród pięknych kobiet i luksusowych limuzyn.
„Religa. Biografia najsłynniejszego polskiego kardiochirurga”, Dariusz Kortko, Judyta Watoła, Agora
Profesor Zbigniew Religa. Niewierzący, ale skleiło się z nim słowo „święty”. Dla wielu osób święta jest pamięć o nim. „To był święty człowiek” – mówią pacjenci. Lekarze dopowiedzą, że miał do chorych świętą cierpliwość. Pielęgniarki, że zawsze je szanował. I może święty to zbyt wiele, ale świetny był na pewno.
„Spowiedź psa”, Dariusz Loranty (Fronda)
Najsłynniejszy polski negocjator porusza tematy, które szary obywatel zna tylko z filmów takich, jak „Drogówka”, „Pitbull” czy „Psy” stanowią kanwę tej książki.
„50 twarzy Greya”, E.L.James (Sonia Draga)
Ponad 100 milionów sprzedanych egzemplarzy na całym świecie! Równe emocje co ta książka wzbudził film, który w lutym wszedł na ekrany kin.
„Zniszcz ten dziennik”, Keri Smith (K.E. Liber)
Wykorzystując pomysłowo, lecz osobliwie zilustrowane szablony, uznana artystka Keri Smith zachęca do dokonywania aktów destrukcji i eksperymentów w dzienniku, aby rozbudzić prawdziwy proces tworzenia.
„Czarny Anioł. Opowieść o Ewie Demarczyk”, Angelika Kuźniak i Ewelina Karpacz-Oboładze (Znak)
Długo oczekiwany portret tajemniczej artystki. Dzięki komu rozbłysnął jej talent? Dlaczego zamilkła? Była wielkim odkryciem, wielkim spełnieniem i nagle zniknęła. Autorki szukają odpowiedzi, dlaczego tak się stało.
„Alfabet Suworowa”, Wiktor Suworow (Rebis)
Pierwsza książka Wiktora Suworowa napisana specjalnie dla polskich czytelników. Słynny były oficer GRU ze swadą przedstawia kilkadziesiąt postaci, które wywarły wielki wpływ na dzieje Rosji, Europy i świata.
„Syn”, Jo Nesbø (Wydawnictwo Dolnośląskie)
Kryminał norweskiego pisarza. Sonny odsiaduje wyrok w więzieniu w Oslo. Jest znany z cierpliwego wysłuchiwania zwierzeń współwięźniów. Chodzą pogłoski, że na ich podstawie przyznaje się do zbrodni popełnionych przez innych.
„Wierszyki ćwiczące języki”, Marta Galewska-Kustra, Elżbieta Szwajkowska (Nasza Księgarnia)
Ten zbiór zabawnych wierszyków, którym towarzyszą zachwycające i pełne humoru ilustracje, to książka wyjątkowa. Jej wspólne czytanie może być świetną zabawą dla dzieci i rodziców.

Dodaj komentarz