cykliczne porady dla sprzedawców, opinie ekspertów

„Zakochani w historii” w sierpniowym „NK”

„Zakochani w historii” – to tytuł artykułu, który otwiera najnowsze, sierpniowe wydanie „Naszego Kolportera” (numer już dostępny). Historia stała się jednym z ważniejszych działów w wielu dziennikach i tygodnikach, mało tego – istnieje spora grupa tytułów specjalizujących się w tematyce historycznej. Jak przygotowywane są tego typu wydawnictwa? Do kogo są skierowane? Na czym polega ich fenomen? Dowiecie się tego z głównego artykułu sierpniowego numer.

Do przeczytania polecamy także:

„Dywersyfikacja prasy” – Rozmowa z Waldemarem Izdebskim, prezesem zarządu Polskich Badań Czytelnictwa.

„Angielski do poprawki” – Według rankingu EF EPI (English Proficiency Index), Polska obecnie znajduje się na 16. miejscu na 100 badanych krajów, w których mieszkańcy najlepiej posługują się językiem angielskim. Cztery lata temu zajmowaliśmy 10. miejsce.

„Najbardziej wpływowy tabloid” – Od kilkunastu lat jest najlepiej sprzedającą się gazetą w Europie i siedemnastą na świecie pod względem wielkości nakładu. Wielokrotnie krytykowany przez intelektualistów, znienawidzony przez polityków, atakowany przez terrorystów – niemiecki „Bild” będzie za rok świętował 70 lat swojej działalności na rynku prasowym

 „Nie ma na co czekać!” – Rozmowa z aktorką Karoliną Gruszką, która powróciła niedawno na mały ekran rolami w serialach „Kod genetyczny” i „Królestwo kobiet”

„Wykradziony referat Chruszczowa” – Amerykanie byli gotowi wyłożyć milion dolarów za tekst tajnego referatu Chruszczowa z 1956 r. Nie musieli. W ujawnieniu referatu radzieckiego przywódcy pomógł przypadek oraz dziennikarz Polskiej Agencji Prasowej.

Ponadto w sierpniowym numerze: nowości z rynku prasowego, horoskop, dobre do czytania, porady psychologa, porady prawne oraz krzyżówka.

Miłej lektury!