cykliczne porady dla sprzedawców, opinie ekspertów

Rodzinne czytanie, filary demokracji i Iga Świątek w „Naszym Kolporterze”

Aż 87 procent Polaków uważa, że rodzina jest nam niezbędna do pełni szczęścia. Wzorowe relacje rodzinne mają znaczenie przede wszystkim dla najmłodszego pokolenia. To właśnie rodzice i dziadkowie są pierwszymi wychowawcami, zaszczepiają i rozwijają dobre nawyki u dzieci. W tym oczywiście również nawyk czytania. Jak odpowiednio go kształtować i rozwijać, wykorzystując do tego dostępne na rynku czasopisma? O tym można przeczytać w artykule „Rodzinne czytanie”, który jest głównym tematem majowego wydania „Naszego Kolportera”.

W  najnowszym numerze „Naszego Kolportera” polecamy także:

„Dziesięć lat w „Książkach” – Rozmowa o magazynie, czytelnictwie i książkach z Juliuszem Kurkiewiczem, redaktorem naczelnym „Książek. Magazynu do czytania”.

„Filary demokracji” – W najnowszym rankingu wolności prasy „World Press Freedom Index 2023” przygotowanym przez Reporterów bez Granic Polska zajęła 57. miejsce na 180 krajów. To lepszy wynik niż przed rokiem, gdy nasz kraj znalazł się na 66. miejscu. Przygotowywany od 2002 r. ranking pokazuje, że problemy z niezależnością i wolnością wypowiedzi mają media w całej Europie – również w krajach o bogatych tradycjach demokratycznych.

„Gazeta Uchodźców” – Czy Polska to dobry kraj dla imigrantów? Czy przybysze to ciągle obcy? Na te i inne pytania odpowiedzi szukają dwuosobowe zespoły, złożone z kilkudziesięciu dziennikarzy „Gazety Wyborczej” i ich partnerów: uchodźców oraz imigrantów żyjących w naszym kraju.

„Iga Świątek uhonorowana” – W najnowszym zestawieniu 100 najbardziej wpływowych osób na świecie, przygotowywanym co roku przez amerykański magazyn „Time”, znalazła się Iga Świątek. Młoda tenisistka została również doceniona przez redakcję „Twojego Stylu”, która uhonorowała ją tytułem Kobiety Roku 2022.

W majowym wydaniu do przeczytania ponadto: nowości z rynku prasowego, prasa na świecie, statystyki , horoskop prasowe i handlowe, quiz dla omnibusów, historia prasy, porady psychologa oraz krzyżówka.

Udanej lektury!