cykliczne porady dla sprzedawców, opinie ekspertów

Iga Świątek uhonorowana

W najnowszym zestawieniu 100 najbardziej wpływowych osób na świecie, przygotowywanym co roku przez amerykański magazyn „Time” znalazła się Iga Świątek. Młoda tenisistka została również doceniona przez redakcję „Twojego Stylu”, która uhonorowała ją tytułem Kobiety Roku 2022. Majowe wydanie miesięcznika, z Igą na okładce, jest już dostępne w sprzedaży.

Fot. Robert Prange/Getty Images

„Kiedy Iga Świątek gra w tenisa, przychodzą na myśl trzy rzeczy: piękno, siła i prawda. Podczas swojej drogi na szczyt wykazała się wrażliwością i odwagą. Nieustannie dąży do poprawy swojej gry. Okazuje uznanie tym, którzy ją wspierali, nie umniejszając własnych umiejętności i pracy. Działała na rzecz zdrowia psychicznego i wspierała Ukraińców w walce o obronę ich ojczyzny. Jako sportowiec, a co ważniejsze jako człowiek, ucieleśnia pewność siebie, którą każdy powinien naśladować – pewność działania” – napisała o Polce na łamach „Time” amerykańska narciarka Mikaela Shiffrin.

Iga Świątek wielokrotnie zabierała głos w sprawie ataku Rosji na Ukrainę, niezmiennie okazuje wsparcie i solidarność narodowi ukraińskiemu. Regularnie zwraca też uwagę na problem ochrony zdrowia psychicznego. W ubiegłym roku przekazała 280 tys. zł. na rzecz organizacji wspomagającej osoby w kryzysie psychicznym. Pieniądze pochodziły z wynagrodzenia za turniej WTA 500 w Ostrawie.

Na liście 100 najbardziej wpływowych osób na świecie magazynu „Time” Iga Świątek znalazła się obok takich osobowości jak żona prezydenta Ukrainy Ołena Zełeńska, raperka Doja Cat, pisarz Salman Ruschdie, aktorka Jennifer Coolidge czy król Karol III.

Lista 100 najbardziej wpływowych osób, która ukazuje się na łamach tygodnika „Time”, podzielona jest na sześć kategorii i skupia osobistości ze świata sportu, polityki, kultury, mediów czy biznesu, które najmocniej zaznaczyły swoją obecność w świecie w ciągu ostatniego roku. Na tegorocznej, opublikowanej 13 kwietnia liście umieszczono m.in.: Aubrey Plazę, Salmę Hayek, Drew Barrymore, Colina Farella, Austina Butlera czy Riana Johnsona. Za ikony uznano m.in. Ke Huy Quana, laureata Oscara za rolę we „Wszystko wszędzie naraz”, czy Pedro Pascala znanego z serialu „The Last of Us”. Pionierami zostali m.in.: dyrektor generalny OpenAI Sam Altman, czy projektant Thom Browne, a tytanami – Lionel Messi, Beyoncé, Elon Musk i CEO TikToka Shou Zi Chew. Wyróżniono także polityków – m.in. premiera Japonii Fumio Kishidę i prezydenta USA Joe Bidena.

Wyróżnienie magazynu „Time” to oczywiście niejedyna medialna nagroda dla Igi Świątek. 12 kwietnia ukazało się majowe wydanie „Twojego Stylu” (Wydawnictwo Bauer) z wyjątkową bohaterką na okładce, Igą Świątek – Kobietą Roku 2022. Redakcja „Twojego Stylu” uhonorowała młodą tenisistkę tytułem Kobiety Roku 2022, doceniając jej ambicję i wiarę w siebie, a także „dyscyplinę i skromność, która pozwala unikać gwiazdorstwa”.

„Iga inspiruje siłą charakteru, pozwalającą unieść sukces i związane z nim napięcia. Redakcja szanuje i docenia ją za dystans i przekonanie, że sukces sportowy jest ważny, ale… są sprawy ważniejsze” – czytamy na stronie „Twojego Stylu”. Igę nagrodzono również za zrozumienie misji, zawarte w jej słowach: „zabieram głos w ważnych sprawach, bo wiem, że jest słyszany”, a także za odwagę i bezkompromisowość, gdy wypowiada się w sprawach wojny, czy praw kobiet.

Kobieta Roku – to prestiżowa i najstarsza w Polsce nagroda przyznawana kobiecie, której działalność w danym roku zasługuje na wyróżnienie. Laureatka otrzymuje Złoty Wawrzyn – złotą broszkę ozdobioną kamieniem szlachetnym, zaprojektowaną przez Magdalenę Dąbrowską, projektantkę YES Biżuteria. W poprzednich latach zaszczytnym tytułem uhonorowane zostały m.in. Ewa Łętowska, Hanna Suchocka, Janina Ochojska, Danuta Hübner, Jolanta Kwaśniewska, Magdalena Abakanowicz, Andżelika Borys, Otylia Jędrzejczak, Anna Dymna, Ewa Błaszczyk, Henryka Strycharska-Krzywonos, Martyna Wojciechowska. W minionym roku redakcja „Twojego Stylu” uhonorowała tytułem Kobiety Roku p. Wandę Traczyk-Stawską.

Dariusz Materek