cykliczne porady dla sprzedawców, opinie ekspertów

W „Naszym Kolporterze o sztucznej inteligencji

AI – sztuczna inteligencja – istnieje, rozwija się i już zmienia naszą rzeczywistość. Czy na lepsze? To już kwestia dyskusyjna. W branży medialnej coraz częściej pojawiają się informacje o planach zastępowania części dziennikarzy przez sztuczną inteligencję. Co jej wdrożenie na masową skalę może oznaczać dla prasy? O tym można przeczytać w artykule „Sztuczna inteligencja zmienia media”, który jest głównym tematem wydania lipcowego „Naszego Kolportera”. Jego uzupełnienie stanowi natomiast „rozmowa”, którą redakcja przeprowadziła z najpopularniejszym modułem sztucznej inteligencji – ChatGPT.

W lipcowym numerze „Naszego Kolportera” polecamy także:

„Mistrzowskie urodziny” – Rzadko celebrujemy 33. urodziny. A jednak jest to jubileusz niezwykły! W tym roku łączy on Kolportera i miesięcznik „Nieznany Świat”. Jak zauważają redaktorzy miesięcznika, to urodziny szczególne. 33 to jedna z tzw. liczb mistrzowskich, niosących potencjał, który możemy wyeksponować lub zmarnować.

„Hanna Machińska Człowiekiem Roku” – „Gazeta Wyborcza” przyznała tegoroczny tytuł Człowieka Roku Hannie Machińskiej. To prawniczka, obrończyni praw człowieka, była zastępczyni Rzecznika Praw Obywatelskich doceniona przez redakcję dziennika za niezłomność i bezkompromisowość.

„Prasa na wakacje” ­– Letni urlop to dobra pora, by odpocząć od wszechobecnej elektroniki, odłożyć na bok smartfon, dać sobie chwilę wytchnienia od komputera i telewizji. Zamiast tego chętnie korzystamy z relaksu przy krzyżówce, ciekawym czasopiśmie, tradycyjnej książce.

„Kolporter liderem dystrybucji prasy” – Kolporter umocnił swoją pozycję lidera dystrybucji prasy w Polsce. Ma obecnie 58,74 proc. udziałów w tym rynku – wynika z najnowszych badań Izby Wydawców Prasy.

„Kibice pokochali kolekcje” – Bez względu na wyniki, jakie osiąga polska reprezentacja, piłka nożna pozostaje niezmiennie najpopularniejszą dyscypliną sportową w naszym kraju. Miłość do piłki objawia się w bardzo różnych formach – również w zbieraniu specjalnych kolekcji kart piłkarskich, które cieszą się ogromną popularnością.

W najnowszym numerze ponadto: nowości prasowe, krzyżówka, historia prasy, psycholog radzi, gwiazda numeru, quiz podróżniczy oraz horoskop.