cykliczne porady dla sprzedawców, opinie ekspertów

„Nasz Kolporter” o kulturze czytania

Czytanie książek, ale również prasy, jest podstawową formą indywidualnej konsumpcji kultury. Z badań prowadzonych przez Bibliotekę Narodową wynika, że w 2023 roku 43% Polaków przeczytało co najmniej jedną książkę. To wzrost o 9 punktów procentowych, najwięcej od 10 lat. Ale czy rzeczywiście mamy powody do satysfakcji? Jak wpływa to na rozwój szeroko pojętej kultury? Można o tym przeczytać w artykule „Kultura czytania”, który jest głównym tematem numeru majowego „Naszego Kolportera”.

W tym wydaniu młodsi czytelnicy znajdą również specjalny dodatek, przygotowany dla nich z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka.

W majowym wydaniu polecamy także artykuły:

„Wszystkie nasze stworzenia” – O ile większość krajów europejskich ma problem z przyrostem naturalnym, to z roku na rok praktycznie we wszystkich państwach, rośnie populacja zwierząt domowych. Polska – z kilkunastoma milionami psów i kotów oraz nieznaną liczbą ptaków, rybek, owadów, gryzoni – nie jest tu wyjątkiem.

„Najpiękniejszy dzień w roku” – Dzień Dziecka to jedno z najbardziej znanych i najchętniej celebrowanych świeckich świąt. Aż 46 procent Polaków deklaruję, że świętuje ten wyjątkowy dzień. Jak? Oczywiście szykując prezenty, niespodzianki i przeróżne atrakcje dla najmłodszych.

„Napędza mnie obecność widzów” ­– Agata Młynarska świętuje w tym roku 35-lecie pracy zawodowej. Najważniejsza od początku jest dla niej relacja z rozmówcą. Tym razem wymyśliła program, który idzie krok dalej. „Konfrontacje Agaty” to dwa skrajnie różne punkty widzenia przedstawiane przy jednym stole.

„Mam Ogród” świętuje dziesięciolecie” – Pierwsze wydanie czasopisma „Mam Ogród” trafiło do sprzedaży w 2014 r., zwiastując nadchodzącą wiosnę widniejącymi na okładce tulipanami. Już w pierwszym tygodniu sprzedało się 150 tys. egzemplarzy czasopisma, w związku z czym podjęto decyzję o dodruku.

W majowym numerze również: nowości prasowe, historia prasy, dobre do czytania, statystyki, krzyżówka, psycholog radzi, quiz dla omnibusów oraz horoskop.

Miłej lektury!