cykliczne porady dla sprzedawców, opinie ekspertów

Dostawa na 17 trasach

Województwo lubelskie jest trzecim województwem w kraju po mazowieckim i wielkopolskim pod względem wielkości powierzchni (25 tys. kilometrów kw.). Na tym terenie lubelski oddział Kolportera dostarcza prasę do ponad tysiąca punktów sprzedaży.

Każdego dnia, a właściwie każdej nocy z magazynu w Lublinie samochody z prasą wyruszają na siedemnaście tras kolportażowych, pokonując łącznie 5 tysięcy kilometrów. Najdłuższa trasa liczy ponad 500 km i jest położona na terenie powiatu bialskiego, który jest największym powiatem w województwie i trzecim co do wielkości w kraju. Dla utrzymania wysokiej jakości obsługi i zachowania godzin dostaw na poziomie oczekiwanym przez kontrahentów, oddział w Lublinie korzysta na tej trasie z usług podwykonawcy.

– Żeby sprawnie przygotować i wydać na trasy kolportażowe nakłady prasy w Sekcji Obsługi Dostaw, zatrudniamy sześć osób – mówi Mariusz Zieliński, kierownik Działu Logistyki w oddziale lubelskim. – Dział rozpoczyna pracę o godzinie 19.00 i kończy po wyjeździe ostatniego samochodu z magazynu. I tak od niedzieli do soboty, a jedyną wolną nocą dla pracowników SOD jest ta z soboty na niedzielę. Sekcja działa efektywnie, co pozwala na wczesne wyjazdy samochodów. To ważne, zwłaszcza w przypadku długich tras.

Rozliczeniami zwrotów, tak jak w innych oddziałach, zajmuje się Sekcja Obsługi Zwrotów, w której zatrudnionych jest siedem osób. Sekcja pracuje w godzinach od 7.00 do 15.00 od poniedziałku do piątku.

Sekcja Obsługi Zwrotów jest zarządzana przez Ewę Wójtowicz, która w Kolporterze pracuje od 2001 roku. Z kolei Sekcją Obsługi Dostaw kieruje Grażyna Kulik, która z Kolporterem związana jest od roku 2002, kiedy to nastąpiło połączenie Kolportera z firmą Jard Press, w  której była zatrudniona. W całym dziale lubelskiej logistyki pracują 32 osoby. Powierzchnia magazynu wynosi 900 m kw.

Dodaj komentarz