cykliczne porady dla sprzedawców, opinie ekspertów

„Nasz Kolporter” o bezpiecznych wakacjach

Co roku sezonowi urlopowemu towarzyszą kampanie informacyjne i edukacyjne, prowadzone również na łamach prasy, a mające jeden, wspólny cel – przypomnienie nam o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Jak prasa stara się przygotować swoje czytelniczki i czytelników do bezpiecznych wakacji? Czy prowadzone przez media kampanie mają szansę poprawić tragiczne statystyki? O tym można przeczytać w artykule „Bezpieczne wakacje, ciekawe wakacje”, który jest głównym tematem numeru lipcowego „Naszego Kolportera”.

W lipcowym wydaniu polecamy także teksty:

„Niekochana miłość” – Ksiądz Adam Boniecki obchodzi 90. urodziny. Duszpasterz akademicki, wieloletni redaktor naczelny „Tygodnika Powszechnego”. Duchowny, którego słowa są dziś ważne dla wielu ludzi – także tych poza Kościołem. Urodziny to okazja do przypomnienia szerokiemu gronu sylwetki księdza Bonieckiego.

„Zahipnotyzowane dzieci” – Aż 42,7 procent dzieci w wieku od 4 do 9 lat korzysta ze smartfona, w grupie wiekowej 16-24 lata ponad 98 procent to posiadacze i aktywni użytkownicy smartfonów. Chwaląc rozwój nowych mediów i technologii, należy zwrócić uwagę na coraz wyraźniej widoczne konsekwencje przeniesienia młodych ludzi z realnego do cyfrowego świata.

„Jubileusz „Wysokich Obcasów” ­– „Wysokie Obcasy” – sobotni magazyn „Gazety Wyborczej” dla kobiet ambitnych, ciekawych świata i zaangażowanych społecznie – obchodzą jubileusz 25-lecia. To wyjątkowe na naszym rynku pismo, dające swoim czytelniczkom poczucie udziału w kobiecej wspólnocie, inspirującej do realizacji marzeń.

„Sezon na UFO” – Niezidentyfikowane obiekty latające, znane jako UFO, przez cale dekady były medialnym tematem numer jeden w sezonie wakacyjnym. Czy dziś ta dość niezwykła tematyka cieszy się nadal zainteresowaniem czytelników prasy?

W lipcowym numerze również: gwiazda numeru, nowości prasowe, historia prasy, dobre do czytania, statystyki, krzyżówka, psycholog radzi, quiz wakacyjny oraz horoskop.

Przyjemnej lektury!