cykliczne porady dla sprzedawców, opinie ekspertów
„Ale historia!” - nowy dodatek „Wyborczej”

„Ale historia!” – nowy dodatek „Wyborczej”

Od 16 stycznia br. w poniedziałki „Gazeta Wyborcza” będzie ukazywać się z dodatkiem redakcyjnym „Ale historia!”. Nowy magazyn powstał z myślą o czytelnikach zainteresowanych historią.

„Ale historia!” - nowy dodatek „Wyborczej”
„Ale historia!” – nowy dodatek „Wyborczej”

– Tematyka historyczna zawsze była mocno obecna w „Gazecie”. Teraz testujemy prezentowanie jej w bardziej regularnej formie. Mamy nadzieję, że nowy poniedziałkowy dodatek będzie ciekawą propozycją dla czytelników pasjonujących się historią – powiedziała Katarzyna Kolanowska, dyrektor marketingu „Gazety Wyborczej”.
W pierwszym wydaniu „Ale historia!” znajdą się między innymi: dramatyczna historia życia i samobójczej śmierci Adama Pawlikowskiego, aktora znanego z kultowej sceny w filmie „Popiół i diament”, a także opowieść o tym, jak 8 listopada 1983 r. świat stanął na skraju atomowej zagłady i nikt tego nie zauważył.
Magazyn przedstawi też artykuł prof. Karola Modzelewskiego o cesarzu Karolu Wielkim, Włodzimierza Kalickiego o Alfredzie Wieruszu-Kowalskim – nieznanym alarzu popularnych obrazów oraz Wojciecha Orlińskiego o początkach kariery Walta Disneya.
Redakcja wydania zaprezentuje również historyczne kalendarium oraz poleci książki, filmy i programy telewizyjne o historii.
Magazyn „Ale historia!” przygotowuje zespół dziennikarzy i redaktorów „Gazety Wyborczej” pod kierownictwem Piotra Nehringa. Projekt graficzny i winietę stworzyli Piotr Stańczak i Maciej Kałkus.
Źródło: Agora

Dodaj komentarz