cykliczne porady dla sprzedawców, opinie ekspertów

Pierwsi laureaci

Departament Sieci Własnej Kolportera od początku 2014 r. prowadzi konkurs „Start do Kariery” adresowany do wszystkich współpracowników partnerów prowadzących saloniki prasowe. Główną nagrodą – na zakończenie roku – będzie udział w rekrutacji na stanowisko Menadżera Rejonu, ale można również otrzymać propozycję prowadzenia własnego saloniku. Prezentujemy trzech pierwszych laureatów, a dokładniej laureatki, wyróżnione w styczniu.

Anna Duda Styczeń_

Anna Duda z Częstochowy
To moja pierwsza praca, więc tym bardziej cieszę się z tego wyróżnienia w konkursie „Start do Kariery”. Zaczęłam pracować w saloniku we wrześniu ubiegłego roku. Na początku było trochę trudno. Musiałam wdrożyć się w swoje obowiązki, poznać specyfikę tego zawodu. Ale teraz naprawdę jestem zadowolona. Nie ma nic takiego, czego nie lubiłabym w tej pracy. Najważniejszy jest dobry kontakt z klientami. Trzeba być dla nich miłym, uprzejmym. Porozmawiać, wysłuchać ich – to naprawdę później procentuje. Gazety dobrze się sprzedają. Panowie najchętniej kupują pisma motoryzacyjne. Panie z kolei sięgają po prasę kobiecą, taką jak „Gala”, „Flesz” czy „Życie na gorąco”.
Swój czas dzielę między pracę i studia. Studiuję inżynierię biomedyczną. Pomimo tylu obowiązków znajduję jeszcze chwilę, by spotkać się z przyjaciółmi, wyjść gdzieś z nimi, pogadać.

Barbara Guz_

Barbara Guz z Krasnegostawu
Z Kolporterem współpracuję od 2004 roku. Nie wiadomo, kiedy ten czas minął. W pracy jestem codziennie, pracuję na zmianę z koleżanką. Mamy wielu stałych klientów, dla których odkładamy ich ulubione pisma. Zawsze też staramy się podpowiedzieć, jeśli na rynku pojawia się coś nowego z interesującej ich tematyki. Najlepiej w tej chwili sprzedaje się prasa kobieca, tygodniki społeczne, pisma dla dzieci. Czasu wolnego nie mam zbyt wiele, staram się w całości go poświęcić mojemu siedmioletniemu synowi. Czy chciałabym być np. menadżerem? Z jednej strony może warto byłoby się sprawdzić. Ale z drugiej – to naprawdę duża odpowiedzialność. A mnie jest dobrze tu, gdzie jestem. No i brakowałoby mi kontaktu z klientami.

Magdalena Filewicz_

Magdalena Filewicz z Krasnegostawu
Dla kogoś z zewnątrz może się wydawać, że to łatwa praca. Ale zawód sprzedawcy wcale nie jest prosty. Trzeba być otwartym na ludzi, uśmiechniętym, a nie zawsze ma się przecież dobry nastrój. Z klientami trzeba rozmawiać, wysłuchać ich problemów. Czasem jestem w pracy cały dzień, czasem na zmianę z koleżanką. Zaaklimatyzowałam się, naprawdę dobrze się tu czuję. Z Kolporterem współpracuję już około pięciu lat, od dwóch właśnie w tym saloniku. W tej chwili kończę studia licencjackie na kierunku administracja. Będę dalej studiować i w tym czasie nadal chcę pracować jako sprzedawca. Wolne chwile poświęcam rodzinie i dziecku. Lubię jeździć na rowerze, ale na to ciągle brakuje mi czasu.

Notowała
Monika Wojniak

Dodaj komentarz