cykliczne porady dla sprzedawców, opinie ekspertów

„Fakt” rozwija dodatki regionalne

FAKT_LOGO
W marcu ukazał się pierwszy numer nowego dodatku „Fakt Rzeszów” oraz nowa odsłona dodatku „Fakt Pomorze Zachodnie”, który zwiększył ilość stron i obecnie ukazuje się dwa razy w tygodniu – w czwartki i piątki.
Według styczniowych danych ZKDP, „Fakt” pozostaje liderem sprzedaży wśród ogólnopolskich dzienników i znajduje się w ścisłej czołówce sprzedaży we wszystkich szesnastu województwach.
Dziennik „Fakt” jest dodatkowo liderem sprzedaży w siedmiu województwach – dolnośląskim, lubelskim, małopolskim, podlaskim, śląskim, wielkopolskim i zachodniopomorskim. W pozostałych województwach „Fakt” znajduje się w ścisłej czołówce sprzedaży. Utrzymująca się wysoka sprzedaż w regionie podkarpackim skłoniła wydawcę do uruchomienia kolejnego dodatku regionalnego „Fakt Rzeszów”. Dodatek lokalny jest dołączany do czwartkowego grzbietu głównego „Faktu” i zawiera minimum cztery strony informacji z Podkarpacia.
Dodatek regionalny w nowej formie pojawił się również w Szczecinie. „Fakt  Pomorze Zachodnie” ukazujący się do tej pory w każdy czwartek, od marca ukazuje się również w piątki. Dotychczas jednostronicowy dodatek zyskał trzy dodatkowe strony.
– Fakt ciągle się rozwija i chce docierać z informacjami do kolejnych czytelników. Dowodem na to są wydania lokalne, które od lat sukcesywnie rozwijamy i będziemy rozwijać również w przyszłości – mówi Robert Feluś, redaktor naczelny dziennika „Fakt”.
Oba dodatki ukazują się z głównym grzbietem „Faktu”. Większość zawartych w nim informacji dotyczy najważniejszych lokalnych wydarzeń oraz wydarzeń sportowych.
„Fakt” pozostaje największym dziennikiem w Polsce ze średnią sprzedażą ponad 314 tys. egz.
Źródło: Ringier Axel Springer

Dodaj komentarz