cykliczne porady dla sprzedawców, opinie ekspertów

Saloniki grały z Orkiestrą

W niedzielę 13 stycznia, gdy zbierano pieniądze do puszek Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, wybrane saloniki Kolportera okazała się dużym wsparciem dla uczestników tej charytatywnej akcji. Tak było na przykład w Koninie.

W niedziele niehandlowe większość galerii pozostaje zamkniętych, jednak 13 stycznia w galerii „Nad Jeziorem” w Koninie – właśnie ze względu na WOŚP – zrobiono wyjątek. Galeria została otwarta, choć czynne w niej były jedynie punkty, których pracę w niehandlowe niedziele dopuszcza ustawa, w tym salonik Kolportera.

Salonik okazał się bardzo pomocnym punktem w orkiestrowym graniu, w czym duża zasługa partnerki prowadzącej salonik i jej pracownicy. Ludzie, którzy pojawili się tego dnia w galerii, przychodzili nie tylko po gazety, ale także po napoje, słodycze i żeby rozmienić pieniądze, które potem wrzucali do puszek WOŚP.

Dodajmy, że podczas zbiórki w Koninie zebrano na rzecz WOŚP 280 tysięcy złotych.

W dniu, gdy grała Orkiestra, były otwarte również inne saloniki Kolportera, przede wszystkim na dworcach kolejowych. Tak było m.in. na Dworcu Centralnym i Warszawa Wileńska w Warszawie, dworcach PKP w Legionowie, Kielcach i Sopocie oraz stacjach stołecznego metra.