cykliczne porady dla sprzedawców, opinie ekspertów
Wydawnictwa Prószyński

W świecie nauki i… mieszkań

W portfolio wydawnictwa Prószyński Media są czasopisma poświęcone nauce, science fiction, historii, ale też magazyny kulinarne czy poradnikowe – dotyczące remontowania i urządzania mieszkań.
 
Prószyński Media jest wydawnictwem założonym we wrześniu 2002 roku przez Mieczysława Prószyńskiego. Trzon firmy tworzy zespół wywodzący się z pionu czasopism wydawnictwa Prószyński i S-ka, którego tradycje i doświadczenie sięgają 1990 roku. Poniżej prezentujemy tytuły prasowe wydawane przez Prószyński Media.
 
Świat NaukiŚwiat Nauki
„Świat Nauki” jest polską edycją „Scientific American”, znanego i cenionego na całym świecie miesięcznika popularnonaukowego o ponad 160-letniej tradycji. Autorzy zamieszczanych na naszych łamach artykułów w większości to ścisła światowa czołówka badaczy – wystarczy wymienić takie nazwiska, jak Jane Goodall, Stephen Hawking, Tim Berners-Lee (twórca WWW), Francis Crick (współodkrywca struktury DNA). Zrozumienie złożonych i trudnych niekiedy zagadnień ułatwiają ilustracje i doskonałe infografiki.
Trzon każdego numeru tworzy 7-8 obszernych, bogato ilustrowanych artykułów. Większość to tłumaczenia z „Scientific American” lub jego obcojęzycznych edycji. Coraz częściej w „Świecie Nauki” publikują również polscy naukowcy. Obok dużych artykułów czytelnik znajdzie na naszych łamach felietony z pogranicza nauk przyrodniczych i ścisłych, filozofii oraz nauk politycznych, przeglądy nowinek naukowych, informacje ze środowiska akademickiego, odpowiedzi na pytania czytelników oraz recenzje najciekawszych książek popularnonaukowych. Od 2003 roku pod szyldem „Świata Nauki” pojawiają się również monograficzne wydania specjalne.
Pierwszy numer „Świata Nauki” ukazał się w lipcu 1991 roku w wydawnictwie SCIENCE PRESS. Od października 1993 roku do września 2002 roku pismo wydawane było przez firmę Prószyński i S-ka SA, następnie, do grudnia 2005 roku, przez Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne. Od stycznia 2006 roku tytuł należy do wydawnictwa Prószyński Media Sp. z o.o.
 
Wiedza i ŻycieWiedza i Życie
„Wiedza i Życie” to najstarszy polski miesięcznik popularnonaukowy, ukazujący się od 1926 roku. Łączy solidną 80-letnią tradycję z nowoczesnym podejściem do upowszechniania osiągnięć nauki. Prostym, przystępnym językiem pisze o tym, co dzieje się w przodujących laboratoriach w Polsce i na świecie. W zrozumiały sposób prezentuje informacje o nowoczesnych technologiach i nowościach w poszczególnych dziedzinach nauki (matematyka, chemia, fizyka, astronomia, elektronika, informatyka). Autorami są dziennikarze popularnonaukowi, specjaliści w swoich dziedzinach. „Wiedza i Życie” jest na bieżąco z nowinkami technicznymi, informuje o ciekawych wydarzeniach, związanych z nauką i edukacją, prezentuje ciekawostki i wyjątkowe zjawiska, zaś wszystko jest ilustrowane atrakcyjnymi zdjęciami.
Formuła miesięcznika jest kilka razy w roku urozmaicana numerami specjalnymi „Wiedzy i Życia”, poświęconymi danej tematyce, np. „Tajemnice wszechświata”, „Planety”, „Kosmos”, „Sekrety materii” czy kwartalnik „Inne Oblicza Historii” (zawsze z dodatkiem – filmem DVD lub książką).
 
Inne Oblicza HistoriiInne Oblicza Historii
„Inne Oblicza Historii” to wszechstronny kwartalnik historyczny, dla wszystkich, którzy są zainteresowani przeszłością w różnych aspektach – także tych kontrowersyjnych i nie zawsze wygodnych. Pokazuje Polską historię widzianą nie tylko oczami Polaków, ale również Niemców, Rosjan, Słowaków czy Ukraińców. Pismo zapoznaje czytelników z faktami pomijanymi i przemilczanymi przez lata, a także ze zdarzeniami często przedstawianymi jednostronnie i nieobiektywnie.
Tematyka artykułów „Innych Obliczy Historii” obejmuje szeroko pojmowaną historię ogólną, a w szczególności dzieje wojskowości, dzieje zapomnianych już bitew, tajne technologie, zabytki architektury wojennej, zrabowane i ukryte dobra polskiej kultury, archeologię ziem polskich, heraldykę i numizmatykę. Szczególną uwagę pismo poświęca II wojnie światowej oraz historii powojennej. Wszystkie artykuły są poparte dowodami i materiałami źródłowymi oraz wiedzą ekspertów Rady Naukowej.
Do każdego numeru dołączona jest płyta z filmem dokumentalnym o tematyce historycznej.
 
Biblioteczka Poradnika DomowegoBiblioteczka Poradnika Domowego
Książki z serii „Biblioteczki Poradnika Domowego” ukazują się już od kilkunastu lat.
„Biblioteczka Poradnika Domowego” to kontynuacja znanej i cenionej serii książeczek kulinarnych ukazujących się od 1994 roku nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka. Od listopada 2006 roku wydawcą jest Prószyński Media.
Co miesiąc proponujemy od 60 do 90 przepisów na niepowtarzalne: przystawki, zupy, drugie dania, ciasta i desery, potrawy polskie oraz z kuchni różnych regionów świata. Wszystkie przepisy są sprawdzone, a tworzą je znani i cenieni autorzy sztuki kulinarnej, m.in. Barbara Adamczewska, Halina Jachowska.
W serii ukazało się ponad 100 tytułów, m.in.: „Dania z makaronem”, „Najlepsze potrawy z drobiu”, „Kuchnia domowa”, „Mazurki, serniki, szarlotki i przekładańce”, „Sałatki i surówki”, „Smakowitości z grilla”, „Ciasta i desery z owocami”.
Przy każdym przepisie podawana jest jego zawartość kaloryczna (kalorie, białko, tłuszcz, cholesterol i błonnik).
 
Tak mieszkamTak Mieszkam
„Tak mieszkam” to bogato ilustrowany magazyn o urządzaniu wnętrz. Lektura dla wszystkich, którzy marzą o przytulnym, wygodnym i dobrze urządzonym mieszkaniu. Porady wnętrzarskie, inspirujące pomysły, prezentacje mieszkań. W każdym numerze przygotowane przez doświadczonych architektów projekty zmian, poprawiające funkcjonalność mieszkań, wzbogacone wizualizacjami komputerowymi.
 
 
 
 
MajsterMajster
„Majster” to popularne czasopismo adresowane do osób, dla których samodzielny remont mieszkania, odnowienie mebli czy zbudowanie altany jest nie tylko wyzwaniem, lecz także przyjemnością. Każdy majsterkowicz znajdzie w nim porady, ciekawe pomysły i tematy dotyczące domu oraz ogrodu.
„Majster” należy do największej europejskiej rodziny magazynów Do-it-yourself i jest jedynym czasopismem dla majsterkowiczów, które ukazuje się w Polsce nieprzerwanie
od 1991 roku. Prezentuje oryginalne projekty do samodzielnej realizacji, krok po kroku tłumaczy, jak uporać się z remontem i naprawami domowymi, pomaga wybrać właściwe narzędzia i materiały.
„Jedyny majster, któremu możesz zaufać” – tym hasłem reklamujemy nasze pismo. Nie jest to hasło przypadkowe ani niemające pokrycia w rzeczywistości. Chcemy być pomocni wszystkim, którzy nie mają doświadczenia i nie ufają swoim umiejętnościom. Pragniemy podpowiadać i informować, jak najlepiej wykonać poszczególne prace, jakich użyć materiałów i narzędzi, jak zaplanować kolejność prac. Równocześnie staramy się, aby nasze artykuły były na jeszcze wyższym poziomie, opisy jak najprostsze i logiczne, a polecane przez nas narzędzia i materiały powszechnie dostępne.
 
Nowa FantastykaNowa Fantastyka
Niemal 30 lat na polskim rynku. Barwny magazyn dla wszystkich zainteresowanych fantastyką. Jeśli czytujesz fantastyczne książki, oglądasz fantastyczne filmy – „Nowa Fantastyka” jest właśnie dla Ciebie! Tylko w „Nowej Fantastyce” znajdziesz najlepsze opowiadania polskich i zagranicznych autorów oraz ambitną publicystykę.
W piśmie debiutowali m.in.: Andrzej Sapkowski, Rafał A. Ziemkiewicz, Konrad T. Lewandowski.
Publikowali opowiadania: Philip K. Dick, Mike Resnick, Orson Scott Card, Kir Bułyczow.
Popularyzowali naukę: Maciej Iłowiecki, Karol Sabath, Marek Hołyński, Zbigniew T. Dworak.
 
Fantastyka Wydanie SpecjalneFantastyka Wydanie Specjalne
Kwartalnik prezentujący najciekawsze współczesne opowiadania science fiction i fantasy. Ukazują się w nim najlepsze utwory polskich twórców oraz zagraniczne, dotąd nie publikowane w Polsce, wyróżnione w międzynarodowych konkursach.
(red)

Dodaj komentarz