cykliczne porady dla sprzedawców, opinie ekspertów
Dobry Wybór w Radomiu

Dobre wyniki Dobrego Wyboru

Najnowszy sklep należącej do Kolportera sieci handlowej Dobry Wybór został otwarty 21 maja br. przy ulicy Traugutta 5 w Radomiu. Sieć liczy na razie 9 sklepów, ale do końca 2011 r. będzie ich ok. 20. Najistotniejsza informacja jest jednak taka, że poziom obrotów w sklepach Dobry Wybór wzrósł o ponad 15 procent w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Dobry Wybór w Radomiu
Sklep Dobry Wybór przy ul. Piłsudskiego 5 w Radomiu został otwarty w kwietniu br. (Fot. Tomasz Brzeziński)

Ogólnospożywcze sklepy działające pod szyldem Dobry Wybór oferują produkty świeże, czyli pieczywo, sery, nabiał, wędliny, a do tego mrożonki, używki i alkohole. – Wzrost obrotów to wynik między innymi naszej elastyczności w zaopatrzeniu – uważa Tomasz Brzeziński, dyrektor Pionu Dobry Wybór Kolportera. – Bierzemy pod uwagę, co mają w ofercie konkurencyjne punkty zlokalizowane w pobliżu naszych sklepów. Jeśli konkurencja nie ma wędlin, to u nas klient znajdzie ich szeroki asortyment, ale jeśli blisko funkcjonuje piekarnia, to rezygnujemy z wypiekania pieczywa w naszym sklepie.
Kolporterowi udało się pozyskać nowych lokalnych dostawców, np. warzyw i owoców, ale rozpoczął również współpracę ze znanymi producentami, takimi jak Danone.
Jak dodaje Tomasz Brzeziński, sklepy Dobry Wybór zaczynają być postrzegane przez klientów jako sklepy z konkurencyjnymi cenami i sklepy podstawowych zakupów. – I o to nam właśnie chodziło – podkreśla. Zachętą do odwiedzenia sklepów tej sieci są także trzytygodniowe akcje promocyjne. Stale promocjami cenowymi objętych jest od 50 do 70 produktów, do tego co jakiś czas swoje obniżki cen proponują dostawcy.
W najbliższych planach Kolportera jest otwarcie nowych sklepów sieci Dobry Wybór w Kielcach i podwarszawskim Piasecznie. – Nastawiamy się, aby kolejne sklepy sieci uruchamiać na miejskich osiedlach oraz przy głównych ulicach miast, w pobliżu urzędów, gdzie jest duży przepływ ludzi – mówi Tomasz Brzeziński. – W tych drugich sklepach, jeśli warunki lokalowe pozwolą, będziemy otwierać punkty małej gastronomii, na wzór stacji benzynowych, żeby petenci w przerwie między załatwianiem spraw urzędowych mogli zjeść kanapkę czy napić się kawy. Pierwsza mała gastronomia działa już w sklepie przy ul. Piłsudskiego 5 w Radomiu. W ofercie są nawet hot-dogi.
Grzegorz Kozera

SKLEPY SIECI DOBRY WYBÓR

KIELCE

  • ul. Piotrkowska 12
  • ul. Piekoszowska 32
  • ul. 1 Maja 192
RADOM

  • ul. Królowej Jadwigi 21
  • ul. Żeromskiego 84
  • ul. Piłsudskiego 5
  • ul. Traugutta 11
WARSZAWA

  • ul. Majdańska 7
  • ul. Igańska 26

Dodaj komentarz