cykliczne porady dla sprzedawców, opinie ekspertów
dobry wybor michalowice

Dobry Wybór, dobre tempo

Koniec ubiegłego roku był szczególnie udany dla ciągle młodej sieci sklepów ogólnospożywczych Dobry Wybór. W grudniu otwarto bowiem siedem nowych placówek tej sieci.
Należąca do Kolportera sieć Dobry Wybór weszła w Nowy Rok z liczbą 25 sklepów. Wiceprezes spółki Mateusz Wiśniewski w rozmowie z „Naszym Kolporterem” (nr 12/2011) zapowiedział, że do końca 2012 roku sieć będzie liczyła około 100 sklepów i jeśli dotychczasowe tempo rozwoju zostanie utrzymane, z osiągnięciem tej liczby nie powinno być żadnych problemów.
 

dobry wybor michalowice
Sklep w Michałowicach położony jest przy drodze krajowej nr 7 (Fot. Mariusz Jakubowski)

Grudzień okazał się bardzo dobrym miesiącem. Najpierw otwarty został sklep Dobry Wybór w Inowrocławiu przy ul. Szerokiej 5. Lokal o powierzchni 85 metrów kw. położony jest w samym centrum miasta, przy rynku. Potem uruchomiony został sklep w podkrakowskich Michałowicach, przy ul Krakowskiej 152. Placówka ma rozbudowaną strefę produktów świeżych (to specjalność całej sieci) – jest tu duży wybór mięsa, wędlin, pieczywa, warzyw i owoców. – To nasza pierwsza lokalizacja tranzytowa, sklep znajduje się bowiem przy ruchliwej drodze

KIELCE
ul. Piotrkowska 12
ul. Piekoszowska 32
ul. 1 Maja 192
ul. Toporowskiego 82
ul. Paska 3RADOM
ul. Królowej Jadwigi 21
ul. Żeromskiego 84
ul. Piłsudskiego 5
ul. Traugutta 11WARSZAWA
ul. Majdańska 7
ul. Igańska 26
ul. Łączności 16EŁK
ul. Armii Krajowej 42
ul. Kościuszki 1
ul. Gdańska 24 A
LUBIN
ul. Kamienna 2
ul. Orla
BIELSKO-BIAŁA
ul. Daszyńskiego 56
INOWROCŁAW
ul. Szeroka 5
ŁÓDŹ
ul. Ketlinga 3
MICHAŁOWICE
ul. Krakowska 152
MYŚLENICE
ul. Niepodległości 28
PIASECZNO
ul. Pawia 1
SKARŻYSKO -KAMIENNA
ul. Armii Krajowej 9
WŁOCŁAWEK
ul. Reja 16/18

krajowej nr 7 – mówi Tomasz Brzeziński, dyrektor Pionu Dobry Wybór w Kolporterze. – Liczymy, że klientami będą zarówno zmotoryzowani mieszkańcy Michałowic, jak też kierowcy pokonujący trasę Kraków–Kielce. Michałowice są małą miejscowością, ale z naszego punktu widzenia mają duży potencjał. Potwierdziły to już pierwsze dni pracy sklepu, gdy obroty były wysokie.
W innym regionie Polski, bo w Lubinie, w środę 14 grudnia wystartowały dwa sklepy Dobrego Wyboru – przy ul. Orlej i przy ul. Kamiennej 2. Tutaj z kolei lokalizacja jest typowo osiedlowa.
 
29 grudnia otwarto sklepy w dwóch różnych miastach – Myślenicach przy ul. Niepodległości 28 oraz w Bielsku-Białej przy ul. Daszyńskiego 56. Ten drugi jest jedną z większych placówek sieci, liczy 160 metrów kw. i położony jest przy wjeździe do osiedla domków jednorodzinnych. Ostatnim sklepem sieci Dobry Wybór otwartym w roku 2011 był punkt we Włocławku przy ul. Reja 16/18. Zainaugurował działalność 30 grudnia.
 
Dyrektora Brzezińskiego pytamy o najbliższą przyszłość. – W pierwszym kwartale br. mamy zaplanowane uruchomienia kolejnych 25 sklepów – zapowiada. – Na początek ruszą dwa sklepy we Włocławku, później we Wrocławiu, Dzierżoniowie, Gorzowie Wielkopolskim, Toruniu, Bydgoszczy, Gdyni, Skierniewicach, Krakowie, Myszkowie i Tarnowskich Górach.
 
Sklepy ogólnospożywcze sieci Dobry Wybór prowadzone są w Systemie Partnerskim, który jest autorskim rozwiązaniem Kolportera. Za funkcjonowanie sklepu odpowiada bezpośrednio partner Kolportera, prowadzący własną działalność gospodarczą. Kolporter oddaje mu w użytkowanie lokal wraz z pełnym wyposażeniem oraz zapewnia dostawę towarów handlowych. W zamian partner świadczy usługę pośrednictwa sprzedaży.
 
GK

Dodaj komentarz