cykliczne porady dla sprzedawców, opinie ekspertów

Kwietniowy „National Geographic” o Titanicu


Kwietniowy numer miesięcznika „National Geographic Polska” upamiętnia setną rocznicę katastrofy liniowca RMS Titanic okładką i specjalnym artykułem. Materiałowi towarzyszy osobisty esej filmowca Jamesa Camerona.
Obchody, które objęły również polską edycję „National Geographic”, są elementem zakrojonej na szeroką skalę serii wydarzeń upamiętniających setną rocznicę zatonięcia Titanica, które miało miejsce 15 kwietnia 1912 r. Centralnym punktem obchodów jest światowa premiera na National Geographic Channel dwóch filmów z udziałem Badaczy-Rezydentów Jamesa Camerona i Roberta Ballarda oraz artykuł okładkowy w kwietniowym magazynie „National Geographic”. W artykule autorstwa Hamptona Sidesa dzięki zastosowaniu nowych technologii pokazany został niemal kompletny i zarazem niezwykle intymny portret jednego z najsłynniejszych wraków świata.
Uzupełnieniem artykułu jest esej Jamesa Camerona, zatytułowany „Spacer z duchami po Titanicu”. Cameron opowiada w nim o niezwykłych przeżyciach związanych z penetracją wraku przez niewielki, zdalnie sterowany pojazd podwodny wyposażony w kamery, pilotowany przez badacza z załogowego pojazdu podwodnego stacjonującego na górnym pokładzie liniowca.
Kwietniowe wydanie miesięcznika ukazało się 2 kwietnia br. i dostępne jest m.in. w salonikach prasowych Kolportera i salonach Top-Press.
(na podstawie informacji G+J Polska)

Dodaj komentarz