cykliczne porady dla sprzedawców, opinie ekspertów
DW - Wroclaw_NK

Półmetek zgodnie z planem

Sieć sklepów spożywczych Dobry Wybór liczy już pięćdziesiąt placówek. Pięćdziesiąty sklep został otwarty 3 lipca br. we Wrocławiu przy ul. Dziadoszańskiej 44. Według zapowiedzi Kolportera, do którego należy Dobry Wybór, do końca 2012 roku sieć będzie liczyć 100 sklepów.
 

DW - Wroclaw_NK
Pięćdziesiąty sklep Dobry Wybór został otwarty 3 lipca br. we Wrocławiu

Wrocławski sklep, podobnie jak większość punktów sieci, jest sklepem typowo osiedlowym. Główny asortyment to produkty świeże, czyli pieczywo, nabiał, warzywa, owoce i wędliny, niebawem w ofercie pojawi się piwo i inne alkohole.
51. sklep Dobry Wybór został otwarty 5 lipca w Darłowie przy ul. Powstańców Warszawy 36. To zarazem pierwszy punkt, który został pozyskany do sieci w ramach formuły „Wynajmij swój sklep”, adresowanej do przedsiębiorców, którzy mają już własne sklepy spożywcze. Formuła polega na tym, że osoba posiadająca własny sklep wynajmuje go Kolporterowi za czynsz, a jednocześnie zostaje partnerem spółki i otrzymuje wynagrodzenie plus prowizję od obrotów.
– Przygotowana przez nas oferta spotkała się z zainteresowaniem prywatnych handlowców, obecnie finalizujemy kolejne nowe umowy z właścicielami, którzy zdecydowali się przyłączyć swoje sklepy do naszej sieci – informuje Tomasz Brzeziński, dyrektor Pionu Dobry Wybór w Kolporterze.
Formuła „Wynajmij swój sklep” ma też drugi wariant skierowany do osób, które posiadają swój sklep, ale z różnych powodów chcą z handlu zrezygnować. W tym przypadku chodzi o samo wynajęcie lokalu handlowego. Właściciel otrzymuje pieniądze za czynsz, a prowadzenie sklepu firma powierza innej osobie.
Dla sieci intensywny był koniec czerwca, gdyż uruchomiono sklepy Dobry Wybór w Bydgoszczy (ul. Śniadeckich), Płońsku (ul. Północna), Nowym Sączu (ul. Jagiellońska), Polkowicach (ul. Kmicica), Głogowie (ul. Grodzka) oraz dwa w Warszawie (ul. Stryjeńskich i ul. Braci Wagów). Jak zapowiada Kolporter, do końca 2012 roku sieć Dobry Wybór będzie liczyć 100 placówek w całym kraju.
GK

Dodaj komentarz