cykliczne porady dla sprzedawców, opinie ekspertów

Tysięczny numer „Dużego Formatu”


W czwartek 25 października 2012 r. ukaże się tysięczne wydanie „Dużego Formatu”, a w nim 32 strony reportaży m.in. Wojciecha Tochmana, Mariusza Szczygła, Wojciecha Staszewskiego, Katarzyny Surmiak- Domańskiej, Witolda Szabłowskiego i Grzegorza Sroczyńskiego.
„Duży Format”, a wcześniej „Magazyn Gazety”, ukazuje się z „Gazetą Wyborczą” od 1993 r. Magazyn, publikowane w nim teksty oraz piszący je dziennikarze byli wielokrotnie laureatami prestiżowych nagród, m.in.: Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej, Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, Fundacji im. Anny Lindh czy Grand Press.
– „Duży Format” jest od 20 lat nieodłącznym elementem „Gazety Wyborczej” – mówi Włodzimierz Nowak, szef „Dużego Formatu”. – To wyjątkowe teksty i materiały przygotowywane przez najwybitniejszych polskich dziennikarzy i reporterów – na naszych łamach publikowali mistrzowie reportażu: Ryszard Kapuściński, Hanna Krall, Małgorzata Szejnert i czołówka uznanych reporterów młodszego pokolenia takich jak Irena Morawska, Mariusz Szczygieł, Wojciech Tochman, Lidia Ostałowska i Jacek Hugo-Bader.
W jubileuszowym wydaniu magazynu reporterów czytelnicy znajdą reportaż Wojciecha Tochmana z Filipin pt. „Dachy nad grobami będą zabronione” o slumsach na wielkich cmentarzach Manili oraz wielokrotny portret Polaka 2012 r. autorstwa Grzegorza Szymanika, który wraz z fotoreporterem Albertem Zawadą wybrał się PKP w podróż przez Polskę. Grzegorz Sroczyński pyta Katarzynę Grocholę, co czeka Polaków, a Witold Szabłowski portretuje Islandczyków po kryzysie i pokazuje, że może być on krzepiący. Tomasz Kwaśniewski przedstawi twórcę i właściciela Filmwebu, a Mariusz Szczygieł zdradza sekrety reportera w swoim „Dzienniku ze strachu”.
Źródło: Agora

Dodaj komentarz