cykliczne porady dla sprzedawców, opinie ekspertów

Poradnik poświęcony problemowi niepłodności

nieplodnosc1
29 listopada br. nakładem wydawnictwa Ringier Axel Springer Polska ukaże się poradnik „Niepłodność. Dlaczego tak trudno zostać rodzicem”.  To kompleksowe opracowanie poświęcone tematyce leczenia niepłodności, zabezpieczania płodności przed chorobami i starzeniem oraz powiązanym aspektom prawnym.
Na łamach poradnika wypowiadają się najlepsi specjaliści z zakresu leczenia niepłodności w Polsce oraz osoby związane z życiem publicznym, m. in. minister zdrowia Bartosz Arłukowicz mówi o dalszych losach rządowego programu refundacji in vitro, Bogna Sworowska opowiada o procesie podejmowania decyzji o poddaniu się in vitro, Tatiana Ostaszewska-Mosak opisuje swoje dziesięcioletnie doświadczenie w prowadzeniu terapii psychologicznych powiązanych z problematyką prokreacji, niepłodności i wspierania jej leczenia.
O aspektach medycznych piszą w poradniku m.in. prof. Krzysztof Łukaszuk z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, kierownik i współzałożyciel Klinik Leczenia Niepłodności INVICTA, prof. Jacek Kubiak – embriolog i genetyk rozwoju z Uniwersytetu Rennes 1 we Francji, prof. Janusz Marcickiewicz z Uniwersytetu w Göteborgu, prof. Maciej Kurpisz, kierownik Zakładu Biologii Rozrodu i Komórek Macierzystych Instytutu Genetyki Człowieka Polskiej Akademii Nauk.
– Ponad 1,5 mln par Polsce bezskutecznie stara się o dziecko, to już nie tylko problem medyczny, ale również społeczny – mówi Karolina Jaroszewicz, redaktor prowadząca wydanie. – Dlatego zdecydowaliśmy się na publikację kompleksowego poradnika, który szeroko prezentuje aspekty medyczne związane z leczeniem niepłodności oraz kwestie prawne, w tym konsekwencje braku w Polsce regulacji związanych z in vitro.
Publikacja „Niepłodność. Dlaczego tak trudno zostać rodzicem” jest kierowana do par, które mają problemy z płodnością, poszukują informacji na temat leczenia, badań czy specjalistycznych klinik oraz do osób świadomie planujących późne rodzicielstwo, których jest w naszym społeczeństwie coraz więcej. Wśród poruszonych w poradniku zagadnień, oprócz wspomnianego in vitro, znajdują się: adopcja prenatalna, badania genetyczne zarodków, przyczyny niepłodności u kobiet i mężczyzn, niepłodność idiopatyczna, badania prenatalne oraz terapie genowe.
Poradnik jest wydany w formie magazynu pod marką Ringier Axel Springer Polska.  Magazyn ma objętość 120 stron, można go kupić w salonikach prasowych w cenie 19,90 zł.

Dodaj komentarz