cykliczne porady dla sprzedawców, opinie ekspertów

„Niezbędnik Inteligenta” o genach

niezbednik 2 2014
Najnowszy numer „Niezbędnika Inteligenta” – specjalnej publikacji tygodnika „Polityka” – jest już sprzedaży. Bieżące wydanie nosi tytuł „Co mamy w genach?”.
W tym wydaniu „Niezbędnika Inteligenta” redakcja opowiada o tym, jak współczesna genetyka zmienia nasze otoczenie i nas samych. Jak pod wpływem badań molekularnych i stopniowego rozszyfrowywania genomu ludzkiego człowiek może na nowo zdefiniować swoją tożsamość i uczynić swoje życie lepszym. Wśród wielu ludzi eksperymenty genetyczne budzą lęk, a transgeniczna żywność, klonowanie ssaków i manipulacje na zarodkach mają być oznaką niebezpiecznego przejęcia kontroli nad naturą. Obawy te wynikają jednak najczęściej z niewiedzy; w fałszywy sposób zawężają znaczenie genetyki, której zawdzięczamy naprawdę mnóstwo osiągnięć: w medycynie, przemyśle farmaceutycznym, botanice, zoologii, a także w dziedzinach nawet niespokrewnionych z biologią, jak archeologia i kryminalistyka.
„Ich znaczenie dla rozwoju człowieka oraz całej naszej cywilizacji trudno przecenić – dlatego oddajemy w Państwa ręce kompendium wiedzy na ten temat, gdzie każdy znajdzie odpowiedź na wiele pytań związanych m.in. z funkcjami genów, dziedziczeniem, badaniami ojcostwa, chorobami i terapiami genetycznymi. Przewodnikami po tym zagadkowym i pełnym jeszcze nieodkrytych tajemnic świecie są wybitni naukowcy i lekarze oraz dziennikarze działu naukowego POLITYKI” – pisze redakcja.
„Niezbędnik” liczy 108 stron i kosztuje 16,99 zł.

Dodaj komentarz