cykliczne porady dla sprzedawców, opinie ekspertów

„Film” się zmienia


Ukazał się listopadowy numer „Filmu” – po raz pierwszy pod redakcją Tomasza Raczka. Zmiany w magazynie są widoczne już na okładce, na której znalazło się  odświeżone logo  miesięcznika oraz zdjęcie Macieja Stuhra ze specjalnej sesji dla „Filmu”.
Na trzeciej stronie czytelnicy znajdą wstępniak pióra nowego naczelnego, który prezentuje hasło nowego FILMU: Obejrzyj – przeczytaj – dyskutuj! Zapowiada też nowych autorów-pasjonatów, którzy potrafią zarażać swoją miłością do filmu i do ludzi kina.
Recenzje, które zostały wydrukowane na innym papierze niż reszta pisma, wyszły spod piór krytyków działających pod wodzą  Michała Oleszczyka, absolwenta Instytutu Sztuk Audiowizualnych Uniwersytetu Jagiellońskiego, wykładowcy tegoż, a także: laureata Nagrody im. Krzysztofa Mętraka (2005) oraz nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii krytyka filmowa (2012), autora bloga filmowego „Ostatni fotel po prawej stronie”, który otrzymał tytuł „Bloga Roku” w kategorii „Kultura” w konkursie Onet.pl w 2010. Filmy dla FILMU pod nową redakcją oceniają między innymi: Tadeusz Sobolewski, Błażej Hrapkowicz, Jakub Majmurek, Jakub Socha, Łukasz Adamski, Łukasz Maciejewski, Bartosz Czartoryski, Bartosz Żurawiecki, Ian Pelczar oraz Krzysztof Kwiatkowski.
Ponadto na łamach listopadowego wydania „Filmu” piszą m.in.:
– Katarzyna Wajda – filmoznawczyni, która nie może żyć bez książek i ma słabość do czarno-białych filmów. Tym razem pisze jednak o filmie kolorowym, kostiumowym – czyli zapowiada nową ekranizację „Anny Kareniny”,
– Jan Mirosław, który na co dzień publikuje, wymyśla reklamy i pisze bloga politix.pl o wyborach w USA, dla „Filmu” napisał o fenomenie „Sagi Zmierzch”,
– Michał Zygmunt – pisarz, publicysta kulturalny, autor powieści „New Romantic” i „Lata walk ulicznych”, w FILMIE pisze, w którą stronę zmierza filmowa fantastyka,
– Adriana Prodeus – autorka książki „Themersonowie. Szkice biograficzne” oraz magazynu telewizyjnego „WOK. Wszystko o Kulturze”,
recenzuje „Miłość” Michaela Haneke,
– Anna Serdiukow – redaktor prowadząca magazynu FILM, w listopadowym numerze publikuje pierwszy od lat osobisty wywiad z  Władysławem Pasikowskim o „Pokłosiu” oraz z Victorią Abril, hiszpańską aktorką pamiętną przede wszystkim z filmów Almodovara, choć nie tylko.
Tematem numeru jest film „Pokłosie”, o którym mówi nie tylko reżyser, Władysław Pasikowski, ale też odtwórca głównej roli, Maciej Stuhr, z którym rozmawiał  Łukasz Maciejewski.
Nowością w numerze są publikowane na przedostatniej stronie głosy czytelników – to sygnał nowej redakcji, która chce być otwarta i chce dialogu właśnie z czytelnikami czy internautami w serwisach społecznościowych.
Nowy „Film” pod nową redakcją zamyka kolejna nowa rubryka – felieton Michała Oleszczyka pt. „Nie do lamusa”. Jak zapowiada redaktor działu recenzji magazynu, zamierza się w nim dzielić swymi filmowymi znaleziskami. Na początek – „Lola Montés ”  z 1955 r.
Cena magazynu wynosi 6,99 zł w wersji bez płyty; wydanie z DVD („Rozdział 27” o zabójstwie Johna Lennona) – 9,99 zł.
(na podstawie informacji Media Point Group)
 

Dodaj komentarz