cykliczne porady dla sprzedawców, opinie ekspertów

Odnowiony „Komputer Świat”


Do sprzedaży trafiło najnowsze wydanie miesięcznika „Komputer Świat”. Magazyn po relaunchu zyskał nową szatę graficzną i zmieniony układ treści, a zamiast zwykłej płyty CD czytelnicy otrzymają tzw. wirtualną płytę, czyli wielofunkcyjną aplikację KŚ+ z dostępem do pełnych wersji programów, dodatkowych treści i innych bonusów.
Od najbliższego, grudniowego wydania „Komputer Świat” proponuje czytelnikom nowy, bardziej przejrzysty i logiczny układ treści. Tradycyjny podział magazynu na rubryki w zależności od typu opisywanych urządzeń lub programów został zastąpiony przez cztery obszerne bloki tematyczne – Nowości, Porady, Testy i Wiedza. Nowa koncepcja pisma odzwierciedla aktualne trendy w świecie nowoczesnych technologii.
– Tematów komputerowych i urządzeń elektronicznych nie da się już tak łatwo zakwalifikować do jednej, konkretnej dziedziny. Dziś urządzenia takie jak smartfon łączą cechy sprzętu komputerowego, telekomunikacyjnego, audio-wideo i fotograficznego. Od tej pory artykuły w Komputer Świecie dzielimy więc pod kątem ich przydatności dla czytelników, którzy od lat szukają w magazynie nowości, poradników, testów i konkretnej wiedzy – tłumaczy Paweł Paczuski, redaktor naczelny „Komputer Świata”.
Za nowym układem treści podąża nowy layout – szata graficzna Komputer Świata po zmianach jest bardziej nowoczesna i dynamiczna, a przy tym bardziej przejrzysta. Pojawiły się m.in. nowe wprowadzenia działów i nowy wygląd tabel testowych, które nie koncentrują się tylko na technicznych aspektach opisywanych sprzętów, ale odpowiadają na najważniejsze pytania stawiane przez użytkowników.
Wśród nowości w „Komputer Świecie” jest też tzw. wirtualna płyta czyli nowa aplikacja KŚ+. Dzięki kodowi pod zdrapką, który należy zarejestrować w aplikacji KŚ+, czytelnik zyskuje dostęp do pełnych wersji programów, najnowszych aplikacji i dodatkowych artykułów. Wystarczy jednorazowa rejestracja, aby gromadzić na koncie aplikacje i programy z nowych i archiwalnych wydań Komputer Świata. Dodatkowo w Strefie Bonus dostępne są specjalne prezenty – w najnowszym wydaniu jest to kod na trzymiesięczny kurs językowy w serwisie multikurs.pl. Aplikacja KŚ+ w porównaniu do zwykłej płyty CD jest wygodniejsza, bezpieczniejsza i zawsze aktualna.
Grudniowe wydanie „Komputer Świata” liczy 108 stron. Cena magazynu po relaunchu nie zmienia się i wynosi 8,90 zł.
Źródło: Ringier Axel Springer Polska

Dodaj komentarz