cykliczne porady dla sprzedawców, opinie ekspertów

„NG Polska” z dwustronną mapą

ngp 3 2013
Na łamach marcowego numeru „National Geographic Polska”, w jubileuszowej rubryce „Pod flagą NG”, zagościł Profesor Norman Davies. Wywiad redaktor naczelnej Martyny Wojciechowskiej z Profesorem jest częścią – trwających przez cały 2013 rok – obchodów 125-lecia Towarzystwa National Geographic. Numer już w sprzedaży.
Z okazji jubileuszu polska redakcja miesięcznika postanowiła zaprosić na łamy 12 wyjątkowych osób, które swoją postawą i działalnością budzą podziw i szacunek. Gościem marcowego wydania miesięcznika jest Profesor Norman Davies – brytyjski historyk, profesor Uniwersytetu Oxfordzkiego i Uniwersytetu Jagiellońskiego, członek Polskiej Akademii Umiejętności i Akademii Brytyjskiej. Autor prac o historii Europy, Polski i Wysp Brytyjskich, kawaler Orderu Orła Białego. Profesor otrzymał z rąk Martyny Wojciechowskiej trójkolorową flagę, która stanowi symbol badań i odkryć wspieranych przez National Geographic Society. Kolory flagi są znakiem przygody i eksploracji: błękit symbolizuje niebo, brąz ziemię, a zieleń morza i oceany.
Marcowe wydanie magazynu ukazało się z prezentem dla czytelników, w postaci dwustronnej mapy. Na jednej stronie zamieszczona została pierwsza mapa świata opracowana przez dział kartograficzny Towarzystwa National Geographic i opublikowana w grudniu 1922 roku. Druga strona pokazuje współczesną mapę świata i jest uzupełniona dwoma mniejszymi mapkami obrazującymi sytuację polityczną w roku 1888 i 1988.
Źródło G+J Polska

Dodaj komentarz