cykliczne porady dla sprzedawców, opinie ekspertów

Pomocnik Historyczny „Historia Żydów polskich”

Historia_Zydow_polskich
W najnowszym wydaniu specjalnym POLITYKI, który ukaże się 5 kwietnia, przedstawiona jest historia, kultura i religia narodu, z którym przez wieki sąsiadowali Polacy – od osiedlenia, przez wiek XIX, II Rzeczpospolitą, czas Zagłady,  aż po lata powojenne. Obecne wydanie stanowi istotne dopełnienie wydanego przed 5 laty Pomocnika Historycznego „Historia Żydów”, poświęconego trzem tysiącom lat dziejów narodu żydowskiego.
Pomocnik Historyczny „Historia Żydów polskich” będzie liczył 132 strony.  Ukaże się w cenie 19,99 zł.
Ze wstępu:  „Są w tym roku dwie okoliczności sprzyjające odbudowie pamięci o żydowskich sąsiadach, z którymi przez kilka stuleci dzieliliśmy dom. Pierwsza, to kwietniowa, 70 rocznica powstania w warszawskim getcie (…). Holocaust, masowy mord odbył się na okupowanych ziemiach polskich. Dym krematoriów przesłonił wspólną historię Polaków i Żydów.
Odsłonić i przypomnieć te dzieje chce Muzeum Historii Żydów Polskich. I to jest ta druga ważna okoliczność: po latach budowy, w samym sercu dawnej żydowskiej dzielnicy Warszawy, także w kwietniu, otworzy swe podwoje, a za kilka miesięcy wypełni ekspozycją gmach tego muzeum. Pomysłodawcy mówią o placówce życia, o działającej na wyobraźnię opowieści o wielowiekowym współ-życiu właśnie (pełnym stron jasnych i ciemnych), o opowieści, która – mimo Zagłady – się nie zamyka i jest otwarta na teraźniejszość i przyszłość”.

Dodaj komentarz