cykliczne porady dla sprzedawców, opinie ekspertów

Przygotowania do ślubu

Dla każdej zakochanej pary ślub to emocjonujące wydarzenie, będące ukoronowaniem uczucia łączącego dwoje ludzi. Ustalenie terminów, wybór fotografa, zespołu, sali, dobór stroju, makijażu i fryzury, wybór zaproszeń… o zawrót głowy nietrudno. I jak tu nie zwariować, gdy robi się coś takiego po raz pierwszy? Na pomoc przychodzą wydawcy czasopism o tematyce ślubno-weselnej.

Co sezon projektanci mody kreują nowe fasony sukien ślubnych i strojów dla mężczyzn (Fot. SXC.hu)
Co sezon projektanci mody kreują nowe fasony sukien ślubnych i strojów dla mężczyzn (Fot. SXC.hu)

Ślub i towarzyszące mu wesele są niesamowitym przedsięwzięciem. Każda młoda para chce, aby to wydarzenie było niepowtarzalne, jedyne w swoim rodzaju i przede wszystkim, żeby wszystko się udało. Ten dzień ma być idealny, wymarzony… niczym ze snu czy bajki.
Zorganizowanie wesela to nie lada wyzwanie. Jak zabrać się do planowania, jak wcześniej nigdy się tego nie robiło? Na co zwracać szczególną uwagę? Skąd czerpać porady dotyczące wesela? Czego się wystrzegać? Jak zapobiec przesądom? Z pomocą przychodzą wydawcy, którzy oferują młodym parom czasopisma, z których dowiedzą się, co w danym sezonie jest modne, jak przygotować wesele i na co zwracać uwagę podczas wyboru sali czy menu.
– Czasopisma ślubno-weselne to tytuły dla bardzo wąskiej grupy osób. Najczęściej kupują je panie, które w najbliższej przyszłości wychodzą za mąż. Drugą grupą nabywców są osoby, które organizują wesela, a z takich czasopism czerpią inspiracje i pomysły – mówi Anna Liszka, prowadząca kiosk w Lublinie, do którego prasę dostarcza Kolporter.
Niektórym może wydawać się to dziwne, ale branża ślubno-weselna, podobnie jak i inne, jest podatna na trendy płynące z Zachodu. Z roku na rok wesela zmieniają swoje oblicze. Co sezon projektanci mody kreują nowe fasony sukien ślubnych i strojów dla mężczyzn. Jubilerzy dwoją się i troją, by zaoferować nowe wzory obrączek ślubnych, a także pełną gamę dodatków do strojów. Fryzjerki i wizażystki tworzą nowe fryzury i makijaże, florystki poznają nowe tajniki ikebany i kreują coraz piękniejsze bukiety ślubne i ozdoby do kościołów i na samochody.
– Nabywcami takich tytułów są głównie kobiety. Każda panna młoda chce wyglądać tego dnia wyjątkowo, a w tego typu czasopismach prezentowane są suknie ślubne, makijaże i fryzury, które mogą przemienić każdą kobietę w księżniczkę – mówi Ewa Wojewódzka, prowadząca prywatny kiosk na dworcu w Dęblinie (tutaj również prasę dostarcza Kolporter). – Wydawcy nie ograniczają się tylko do pokazywania strojów dla pań. Wielu z nich prezentuje także modę męską. Pomimo to panie przywiązują większą wagę do wyglądu i one poszukują pomysłów na swój ślubny wizerunek.
Stroje i dodatki ślubne to jedno. Moda panuje także na weselnych stołach. Kiedyś były one poustawiane w tradycyjną „podkowę”, teraz coraz więcej par wybiera okrągłe stoliki na dziesięć, dwanaście osób. Niegdyś na stołach stały patery z wędlinami, a od paru lat królują wiejskie stoły z domowo przyrządzonymi wędlinami, smalcami, domowym chlebem i śliwowicą lub bimbrem.
Nikt nie chce, aby jego ślub okazał się passé. Dlatego warto sprawdzić, co jest modne w 2013 roku. Nowe trendy znajdziecie w poniższych tytułach prasowych, dostępnych w ofercie dystrybucyjnej Kolportera.
 
 
 
NK_kwiatydoslubu„Kwiaty do ślubu”
(Wydawca: Infopolis s.c.)

Magazyn dla florystów i wszystkich miłośników kwiatów. W czasopiśmie znajdują się pomysły na wiązanki ślubne, dekoracje kościoła, sali i samochodu do ślubu.
 
 
 
 
 
NK_magazyn_ślubny„Magazyn ślubny – informator dla narzeczonych”
(Wydawca: Antica)

Dwumiesięcznik dla narzeczonych. W czasopiśmie znajdują się porady dotyczące przygotowania ślubu i wesela. Praktyczne informacje dotyczące np. muzyki podczas wesela, prezentów dla gości, czy strojenia kościoła. Ukazane są najnowsze trendy odzieżowe i jubilerskie, znajdują się relacje z targów ślubnych.
 
 
NK_wesele
„Magazyn Wesele”
(Wydawnictwo AIDCAS Sp. z o.o.)

Kwartalnik, „Magazyn Wesele” to kompendium wiedzy o zaręczynach, wieczorach panieńskich i kawalerskich, weselach i rocznicowych przyjęciach. W piśmie nie brakuje porad specjalistów, psychologów, seksuologów, prawników, wizażystów i stylistów. W czasopiśmie znajdują się informacje dotyczące urody i zdrowia. W każdym wydaniu podpowiedzi, jak i gdzie urządzić przyjęcie weselne, jak dobrze zaplanować uroczystości oraz gdzie spędzić miesiąc miodowy.
NK_mloda-para
„Młoda Para od A do Z” (Wydawca: Infopolis s.c.)

Magazyn „Młoda Para od A od Z” to ponad sto stron porad jak urządzić przepiękne wesele. W czasopiśmie znajdują się przykłady modnych stylizacji ślubnych, kwiatowych dekoracji kościołów, sal weselnych i ślubnych limuzyn. Inspirujące wzory wiązanek ślubnych. Najmodniejsze fryzury i makijaże ślubne.
 
 
NK_panna-mloda
„Panna młoda” (Wydawca: STUDIO-PRESS)

„Panna Młoda” to luksusowy kwartalnik o modzie ślubnej. To magazyn dla każdej panny młodej, bowiem na ponad trzystu stronach prezentowane są w nim suknie ślubne, fryzury i dodatki.
 
 
 
NK_poranaslub
„Pora na ślub – wydanie specjalne” (Wydawca: Infopolis s.c.)

Czasopismo, w którym prezentowane są wiązanki ślubne i dekoracje wykorzystywane do strojenia samochodów, sal, stołów weselnych i kościołów.
 
 
 
 
NK_slub marzen
„Ślub marzeń” (Wydawca: Media NET Production Sp. z o.o.)

Czasopismo przedstawiające najnowsze trendy w modzie ślubnej i wizytowej. Na łamach czasopisma zaprezentowane są kolekcje ślubne, sesje, pokazy, prezentacje. Redakcja nie zapomniała także o mężczyznach, którym poświęcony jest dział z modą męską.
 
 NK_slubne fryzury„Ślubne fryzury i makijaże” (Wydawca: Infopolis s.c.)

Katalog fryzur i makijaży ślubnych.
 
NK_wedding„Wedding” (Wydawca: Leo Project S.C.)

„Wedding” to magazyn o tematyce ślubnej przygotowany z wielką pasją. Znajdują się w nim porady dotyczące zdrowia, urody, wizażu. Zaprezentowane przepisy na romantyczne wieczory. Każda panna młoda znajdzie w magazynie informacje o najlepszych projektantach mody i ich dziełach.
Kinga Beck-Tracz

Dodaj komentarz