cykliczne porady dla sprzedawców, opinie ekspertów

Nowy „Newsweek Historia” już w sprzedaży

newsweek historia 6 2013
W najnowszym, czerwcowym wydaniu miesięcznika „Newsweek Historia” wybitny mediewista Jacques Le Goff opowiada w wywiadzie o narodzinach antysemityzmu, a Bogusław Wołoszański przybliża kulisy konfliktu w Korei z lat 50. XX wieku. Magazyn już w sprzedaży.
Jacques Le Goff to światowej sławy historyk i współtwórca tzw. nowej historii, która interesuje się życiem codziennym ludzi i ich mentalnością. Dzięki jego pracom średniowiecze postrzegamy dziś jako ciekawą, tętniącą życiem epokę, a nie mroczny epizod w dziejach Europy, jak uważali wcześniej badacze. W wywiadzie dla Newsweeka Historii Jacques Le Goff opowiada, jak wrogość wobec lichwy skrzyżowała się z losem Żydów i stała się zalążkiem niechęci określanej dziś mianem antysemityzmu.
W nowym wydaniu „Newsweeka Historii” znajdzie się też obszerny materiał o łowcach nazistów, którzy ścigają pozostałych przy życiu hitlerowskich zbrodniarzy, służących w czasie wojny w obozach koncentracyjnych. Ponadto, Bogusław Wołoszański w tekście „Zapomniana wojna” opowiada o przegranej przez prezydenta Trumana wojnie w Korei – o tym, jak konflikt zbrojny utrwalił podział na dwa wrogie państwa i spowodował śmieć sześciu milionów cywilów.
Najnowszy numer „Newsweeka Historii” zawiera 100 stron i kosztuje 8,90 zł.
(na podstawie informacji Ringier Axel Springer Polska)

Dodaj komentarz