cykliczne porady dla sprzedawców, opinie ekspertów

Rachunki ekspresowe jeszcze szybsze

Dostępna w salonikach prasowych Kolportera i salonach Top-Press usługa przelew ekspresowy realizowana jest jeszcze szybciej niż dotychczas. Sprzedawca nie musi już wpisywać dokładnych danych klienta (z wyjątkiem telefonu kontaktowego), wystarczy, że przystawi czytnik do kodu kreskowego znajdującego się na rachunku.
 

Nowe rozwiązanie przy płaceniu rachunków pozwala na szybszą obsługę klientów saloników prasowych (Fot. Jerzy Borkiewicz)
Nowe rozwiązanie przy płaceniu rachunków pozwala na szybszą obsługę klientów saloników
prasowych (Fot. Jerzy Borkiewicz)

– To duża oszczędność czasu, zarówno dla sprzedawców, jak i klientów saloników – podkreśla Sławomir Borkowski, menadżer ds. rozwoju w Kolporterze. – Ręczne wpisywanie danych, takich jak imię, nazwisko czy adres, było czasochłonne, a wiadomo, że klienci saloników chcą szybko zrobić zakupy i nie stać w kolejce. Nowe rozwiązanie przyspiesza proces obsługi klienta.
Uruchomiona przez firmę BluePay usługa przelew ekspresowy umożliwia zapłatę nie tylko za raty kredytów, czesne i inne należności, ale także za standardowe rachunki z kodem kreskowym. Pozwala na zaksięgowanie dowolnej wpłaty na rachunku odbiorcy w ciągu kilku minut. Pieniądze mogą dotrzeć na konto, nawet zanim klient zdąży opuścić sklep. W ten sposób można już także opłacić typowe domowe rachunki z barcodem za media, ale spłacić ratę kredytu, czy też zapłacić mandat.
Przelew ekspresowy służy do realizacji szybkich przekazów pieniężnych między kontami w różnych bankach (jest ich ponad 20) – umożliwia przelew online z banku do banku (z pominięciem bankowych sesji) już w kilka minut. Z usługi najchętniej korzystają m.in. klienci, którym zależy na szybkim czasie realizacji przelewu, np. chcą uniknąć odsetek płacąc ratę kredytu ostatniego dnia terminu płatności, skorzystać z promocyjnej lokaty i dokonują wpłaty ostatniego dnia lub zależy im na szybkim przekazaniu pieniędzy, np. za zakupy dokonane w sklepie lub na aukcji internetowej. Warto dodać, że ta usługa, jak pozostałe usługi płatnicze, podlega nadzorowi Komisji Nadzoru Finansowego.
Operatorem usługi jest spółka BluePay, będąca Krajową Instytucją Płatniczą, specjalizująca się w rozwiązaniach z zakresu płatności masowych. BluePay jest jednym z największych operatorów płatności za rachunki w Polsce.
Przypomnijmy, że w salonikach prasowych Kolportera oraz salonach Top-Press klienci od kilku lat opłacają rachunki domowe za prąd, wodę i gaz, abonamenty telefoniczne i radiowo-telewizyjne, a także spłacają raty kredytu. W kwietniu br. oferta dostępnych usług elektronicznych została poszerzona. Dzięki podpisaniu umowy z firmą BluePay w salonikach prasowych i Top-Pressach realizowane są także trzy inne usługi: płatności do ZUS i US, doładowania energetyczne oraz przelewy ekspresowe.
(red)

Dodaj komentarz

Komentarz do “Rachunki ekspresowe jeszcze szybsze”