cykliczne porady dla sprzedawców, opinie ekspertów

Świąteczna podwójna edycja „Newsweeka Polska”

newsweek świeta 2013
W poniedziałek 16 grudnia do sprzedaży trafił specjalny, liczący 180 stron świąteczny numer „Newsweeka”. W wydaniu znalazły się m.in. świąteczne wspomnienia prezydenta Bronisława Komorowskiego, Alfabet Torańskiej, wywiad z Jo Nesbo.
Najnowszy „Newsweek” wprowadza swoich czytelników w tematykę świąteczną publikując szczególne wspomnienia prezydenta Bronisława Komorowskiego, który opowiada o swoim najgorszym Bożym Narodzeniu i o tym jak był internowany: Było ich trzech, dwóch milicjantów i tajniak, który się przedstawił jako porucznik Wróbel. Przy drzwiach stał łom. Mówią: „Jest pan internowany”. Pytam: „Co to znaczy?”. A oni: „Panie, my sami nie wiemy. Niech pan się ubiera”.
Ponadto wśród artykułów w świątecznym Newsweeku znalazł się Alfabet Torańskiej, wywiad Macieja Nowickiego z Jo Nesbo, słynnym norweskim pisarzem, który opowiada o swojej fascynacji przemocą, podążaniu w stronę piekła, pisaniu w tłoku i o tym, kiedy zabije Harry’ego Hole’a. Jared Diamond, jeden z najwybitniejszych popularyzatorów nauki na świecie, w wywiadzie dla Newsweeka opowiada, czego możemy się nauczyć od Papuasów. Jacek Pawlicki w swoim reportażu z Bostwany pisze o tym, jak raz w roku ożywa martwa pustynia Kalahari, o żerujących jak w transie krokodylach, antylopach, słoniach, żyrafach, hipopotamach. Oprócz tego teksty Bogusława Wołoszańskiego, profesora Zbigniewa Mikołejko, Joanny Bator i Małgorzaty Rejmer.
Tomasz Lis, redaktor naczelny „Newsweek Polska”, pisze w świątecznym wydaniu tygodnika: „Życzyłbym nam w Polsce mniej patosu, a więcej życzliwości. Więcej uśmiechu, a mniej szczękościsku. O wiele mniej solenności, a o wiele więcej ironii.”
Kolejny numer tygodnika ukaże się 30 grudnia.
Źródło: Ringier Axel Springer Polska

Dodaj komentarz