cykliczne porady dla sprzedawców, opinie ekspertów

Nadziały prasy bez utrudnień

Nowe regały z nowoczesnym oprzyrządowaniem i oprogramowaniem, dostosowanym do oczekiwań kierowców i pakowaczy, znalazły się na wyposażeniu Krakowskiego Oddziału Kolportera. Usprawniają pracę, minimalizują ryzyko pomyłek w trakcie nadziału prasy.


Krakowski magazyn, który ma powierzchnię 1550 m kw., jest czynny od niedzieli wieczorem do soboty rano, w godzinach 6:00 – 14:00 (Sekcja Obsługi Zwrotów) i 19:00-3:00 (Sekcja Obsługi Dostaw). W Sekcji Obsługi Zwrotów pracuje dwanaście osób, w Sekcji Obsługi Dostaw – siedem. Do tego trzeba doliczyć kierownika logistyki, dwóch dyspozytorów i ponad dwudziestu kierowców, którzy codziennie rozwożą prasę na terenie województwa małopolskiego.

Z wszystkich dwudziestu siedmiu tras, którymi jeżdżą samochody rozwożące prasę z krakowskiego magazynu, najdłuższa jest ta z Krakowa do Biecza, graniczącym z województwem podkarpackim. Liczy bowiem 438 kilometrów, a obsługuje ją Piotr Dziaduła. Jednak najdłużej z krakowskim oddziałem współpracuje trzech innych kierowców: Jan Potępa (od maja 1994 roku), Janusz Kuk (od 1997) i Janusz Dziaduła (od 1997). Niedawno w magazynie w Krakowie zamontowano nowe, estetyczne i funkcjonalne regały do kompletacji prasy, z nowoczesnym oprzyrządowaniem i oprogramowaniem.

– Nasi kierowcy i pakowacze zgłaszali wnioski dotyczące udoskonalenia działania programu do kompletacji prasy, m.in. aby była możliwość nadzielania tytułów z dopiski – mówi kierownik krakowskiej logistyki, Aneta Kołton-Wojtyga. – Stworzona została aplikacja do nadziału tychże tytułów, która sprawia, iż nadział pojedynczych tytułów jest ułatwiony. Wcześniej, w przypadku przygotowania dostawy prasy na duże trasy, obsługujące powyżej stu punktów sprzedaży, znalezienie pojedynczego aktywnego wyświetlacza było utrudnione. Obecnie na monitorze wyświetlane są numery półek, na których ma być nadzielony tytuł, więc kierowca czy nadzielający nie musi ich szukać na regałach – dodaje Aneta Kołton-Wojtyga

Dodaj komentarz